NFT’ler Instagram ile Buluşuyor: Zuckerberg’ten Açıklama Geldi!

Mark Zuckerberg, Engadget ve The Daily Beast’e göre Meta’nın Instagram’a NFT ekleyeceğini söyledi. Bunun nasıl görüneceğini tam olarak açıklamasa da, South By Southwest’teki bir oturumda, “önümüzdeki birkaç ay boyunca, NFT’lerinizden bazılarını gösterme özelliğini umarım zaman içinde getirebiliriz” dedi. Buradan NFT’ler Instagram ile yakın zamanda buluşacak şeklinde bir çıkarım yapmak yanlış olmaz.

Bu özelliğin geleceğine dair söylentiler bulunuyor. Geçen yıl, Instagram lideri Adam Mosseri, ekibin “aktif olarak NFT’leri araştırdığını” ancak herhangi bir duyurusu olmadığını söyledi. Ocak ayında, Facebook ve Instagram’daki ekiplerin NFT entegrasyonları üzerinde çalıştığına dair bir rapor duyduk. Rapor, bir NFT’yi profil olarak kullanmanıza ve platformda NFT’leri incelemenize izin veren özellikler barındırabileceğini yazıyor ve bir pazar yeri oluşturma konusundaki tartışmalarda da ilerleme kaydedildiğinden bahsetti.

NFT’ler Instagram Tarafında Nasıl Çalışacak?

Bu konuya dair deta ne yazık ki bulunmuyor. Fakat Twitter tarafında olduğu gibi NFT’ler profil fotoğrafı olarak kullanılabilir, bağış almanıza olanak tanıyabilir ve belli bir oranda pazar yaratabilir.

NFT Nedir?

Sanat, müzik, oyun içi öğeler ve videolar gibi gerçek dünyadaki nesneleri temsil eden dijital bir varlıktır. Genellikle kripto para birimiyle çevrimiçi olarak alınıp satılırlar ve çoğunlukla birçok kriptoyla aynı temel yazılımla kodlanırlar. 2014’ten beri var olmalarına rağmen, NFT’ler artık dijital sanat eserleri satın almak ve satmak için giderek daha popüler bir yol haline geldikleri için ün kazanıyor. Kasım 2017’den bu yana NFT’lere şaşırtıcı bir şekilde 10 milyar dolar harcandı ve daha fazlası da harcanmaya devam ediyor.

NFT’ler ayrıca genellikle türünün tek örneğidir veya en az bir çok sınırlı çalışmadan biridir ve benzersiz tanımlayıcı kodlara sahiptir. Washington Teknoloji Endüstrisi Birliği Cascadia Blockchain Konseyi başkanı ve Yellow Umbrella Ventures’ın genel müdürü Arry Yu, “Aslında, NFT’ler dijital kıtlık yaratıyor” diyor.

Tüm bunlara bakıldığı zaman Instagram ve NFT arasında bir köprü oluşması hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın, geri dönüşleriniz bizler için çok kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...