Netflix, Şifre Paylaşan Kullanıcıları Üzecek!

Netflix, platforma girişte kullanılan şifre bilgisini başkalarıyla paylaşanları engellemek için yeni bir adım attı. Peki Netflix’in attığı bu yeni adım ne ?

Yayın platform devi Netflix, aynı evde yaşamayan fakat aynı hesabı kullananları engellemek için sistemine yeni bir özellik ekliyor. Netflix’in kullanıcıları, artık hesaplarını başkalarıyla paylaşabilmek için ekstra ücret ödeyecekler.

Netflix’in Bunu Yapmasındaki Amaç Ne?

Şu anda, Netflix’in en pahalı abonelik katmanı, aynı anda dört akışın kullanılmasına izin veriyor; bu da hesap sahibinin, kendi izlemesini kesintiye uğratmadan hesabını üç kişi ile paylaşabileceği anlamına geliyor.

Şimdiye kadar Netflix, kullanıcılarının bu tür hesap paylaşımlarını engellemek için hüküm ve koşullar yayınlamıştı ama yine de bunun üzerinde fazla durmamıştı. Ancak şimdi hesabınızı belli bir ücret karşılığında yasal olarak paylaşmanıza izin verecek, yeni bir hesap eklentisini deniyor.

Yayın devinin yaptığı açıklama ise şu şekilde oldu:

“Standart ve Premium planlarımızla kullanıcıların Netflix hesaplarını paylaşmalarını her zaman kolaylaştırdık. Bunlar son derece popüler olsa da, Netflix’in ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda kafa karışıklığı yarattılar. Yeni plan ise tek bir hesabı başka kullanıcılar arasında paylaşmaya izin verecek.”

Netflix Ayrıntıları Açıkladı

Ekstra Üye Ekle” olarak adlandırılan özellik, Standart ve Premium plan abonelerinin farklı adreslerdeki kişiler için ek hesaplar oluşturmasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar eklenti hesaplarını en fazla iki üyeyle paylaşabilecek. Ekstra iki kişinin her biri kendi profilini oluşturabilecek. Netflix’e göre getirdikleri yeni özellik, farklı bir hesap açmaktan daha ucuz olacak.

Platformun “Ekstra Üye Ekle” özelliğinin dünya çapında tam ücreti henüz belli olmasa da 2,99$‘lık bir fiyat ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Netflix’in bu yeni özelliği sunmasındaki sebebinin biri de hesap paylaşımından kaynaklanan para kaybının yeni içerik için bütçeleme sorunlarına neden olduğunu iddia ediyor. Bu da diğer rakipleriyle rekabetini etkiliyor.

Şu anda bu yeni özellik yalnızca Şili, Kosta Rika ve Peru’da denenecek. Başarılı olunduğu takdirde, yayın devi bunu dünya çapında kullanıma sunacak.

Siz de Netflix şifre bilgilerinizi çevrenizle paylaşıyor muydunuz? Bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumda belirtebilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...