Netflix’in Reklamlı Paketi Ne Zaman Geliyor?

Netflix yeni bir paket başlatmak üzere. Hizmete sunulduğundan bu yana abonelik maliyetlerinin önemli ölçüde arttığını gören akış hizmeti, şimdi daha ucuz bir model arıyor. Ancak yeni indirim hizmetinin bir avantajı var: Tüm içeriğiniz arasında birkaç reklam izlemeniz gerekecek. Netflix yeni bir paket başlatmak üzere. Hizmete sunulduğundan bu yana abonelik maliyetlerinin önemli ölçüde arttığını gören akış hizmeti, şimdi daha ucuz bir model arıyor. Ancak yeni indirim hizmetinin bir avantajı var: Tüm içeriğiniz arasında birkaç reklam izlemeniz gerekecek. Netflix’in reklamlı paketi ne zaman geliyor?

Netflix’in Reklamlı Paketi Ne Zaman Geliyor?

Netflix’in reklam destekli bir sürümü fikri yeni değil ve bazı şüphelerle karşılandı. Aynı zamanda diğer akış hizmetlerinin zaten yaptığı bir şey. Hulu bir örnektir ve ortalama olarak Netflix’in başlangıçta amaçladığından daha fazla reklam alır. Netflix’in zaman geçtikçe yayınladığı reklam miktarını artırabileceğini belirtmekte fayda var. Diğer paketleri değişiklikten etkilenmeyecek, bu nedenle birkaç dolar tasarruf etmeye çalışmıyorsanız ve reklamlardan nefret ediyorsanız, hala üç seçeneğiniz var.

İlk Başta Nasıldı?

Piyasaya sürüldüğünde, Netlfix’in fiyatı 8 dolardı. 2014 yılına kadar, üç seçenek mevcuttu: 12 $ fiyatla “premium” hizmet, 9 $ “standart” hizmet ve 8 $ fiyat noktasını koruyan (Vox aracılığıyla) bir “temel” paket. Bazı küçük farklılıklar vardı, ancak hiçbiri içerikle ilgili değildi. Farklılıklar, esas olarak hesabı aynı anda kullanabilecek kişilerin miktarına ve akışların kalitesine odaklandı – “temel” akış, “SD” ve “premium” kullanıcıların 4K seçeneği almasıyla sınırlıydı. Netflix’in temel plan için ayda 9,99 ABD doları, standart için 15,49 ABD doları ve premium için 19,99 ABD doları ücret almasıyla, üç katmanın da fiyatları yıllar içinde arttı. Bunların hepsi biraz fazla görünüyorsa, yeni “reklamlarla ilgili temel” planlarının şirketin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en ucuz plan olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.

Reklamlar can sıkıcı olabilir, ancak 6,99 ABD doları olan yeni temel reklam paketi, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde şimdiye kadar sunduğu en ucuz fiyattır. Esasen mevcut temel paketle aynı ayarlar, ancak 3 ABD doları daha ucuz ve akış hizmeti tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre “saatte ortalama 4 ila 5 dakikalık reklam” içeriyor. Diğer yerler için fiyatlandırma ayrıntıları henüz açıklanmadı, ancak şirket, reklamlarla temelin diğer 11 ülkede bir seçenek olacağını söyledi: Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Kore, Meksika, İspanya ve Birleşik Krallık .

Reklamların kendileri “15 ila 30 saniye uzunluğunda” ve akış hizmetinin şovları ve filmlerinden “önce ve sırasında oynatılacak”. Planla ilgili birkaç kısıtlama da var. Netflix, reklamsız planlarda bulunan bazı filmlerin ve TV şovlarının “lisans kısıtlamaları” nedeniyle yeni pakette mevcut olmadığını söylüyor. Ancak, aynı zamanda bu sorunu çözmeye çalıştığını da söylüyor. Basic with ads kullanıcıları, çevrimdışı görüntülemek için şovları indiremez. Şirket ayrıca “reklamlı temel planın tüm üçüncü taraf faturalandırma ortakları ve paketleri aracılığıyla kullanılamayabileceğini” belirtti. Kullanılabilirliği doğrulamak için lütfen sağlayıcınıza danışın. Netflix’in en son abonelik modeli 3 Kasım’da saat 9’da (PST) başlayacak. Akış hizmetinin, bazı aboneleri yeniden kazanma ve hisse fiyatının bu yılın başlarında büyük bir düşüş yaşamasının ardından umutlarını artırma fırsatı olarak görme olasılığı var.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...