Netflix, TikTok Benzeri Yeni ‘Kids Clips’ Özelliği İçin Hazırlanıyor

Dünyanın en popüler çevrimiçi video akış platformu Netflix, bu hafta özellikle çocuk izleyicilerini hedefleyen ve popüler uygulama TikTok‘tan ilham alan “Kids Clips” isimli yeni bir özellik sunacak. Peki bu özellik nasıl olacak ve ne zaman kullanılabilecek?

Akış devinin iOS uygulamasında, genç izleyicilerin izleyecek bir şeyler bulmasına yardımcı olmak için çocuk programlama kitaplığından kısa video klipler gösterecek olan “Kids Clips”i başlattığı bildiriliyor. İddialara göre söz konusu bu özelliğin bu yılın başlarında başlattığı komedi beslemesi Fast Laughs‘a dayanıyor. YouTube Shorts ve TikTok temelli olan bu yeni özellik nasıl olacak?

Yeni Netflix özelliği Kids Clips nasıl olacak?

İlk olarak iOS uygulamasının testlerinde ortaya çıkan yeni özellik, Fast Laughs’tan farklı olarak, Kids Clips videoları dikey yerine yatay olacak ve tüm ekranı kaplayacak. Ayrıca, çocuklar aynı anda yalnızca 10 ila 20 klip izleyebilecekler. Çocukların bu özelliği kullanması sebebiyle böyle bir sınırlandırma kararı alındığı düşünülüyor. Netflix, platformda mevcut olan mevcut şovlara ve filmlere ve ayrıca hizmete gelmesi planlanan gelecekteki kliplere dayalı olarak her gün yeni klipler eklemeye devam edecek. Her iki özellik de, şirketin birçok abonesini rahatsız eden karar yorgunluğuyla mücadele çabalarının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Netflix ayrıca, Ekim ayında, görüntüleyenlerin uygulamada sürekli gezinmek zorunda kalmadan izleme kalıplarına göre izleyecekleri bir şeyler bulmalarına yardımcı olmak için bir karışık oynatma özelliğini başlattı.

Netflix’in yeni Kids Clips isimli özelliğinin hala bir “test” olarak adlandırdığını ve henüz tüm kullanıcıları tarafından kullanılamayacağı ifade ediliyor. Şimdilik, ABD, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Latin Amerika ülkeleri de dahil olmak üzere belirli pazarlarda kullanıma sunuluyor.

Son olarak Netflix Games isimli yeni özelliğini duyurarak oyun sektörüne atıldığını resmen duyuran şirket, şimdi ise çocukların ve gençlerin yararlanabileceği bu yeni özelliği duyurmak için kolları sıvadı.

Popüler platform Netflix’in test ettiği yeni özellik hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Her Bütçeye Uygun En İyi Akıllı Saat Modelleri

Akıllı saatler, genel olarak bildirimleri cebimizdeki telefonu çıkartmadan hemen kolumuzdan bakabilmemiz için kullanılıyor. Tabii birçok marka saatlerine veya bilekliklerine bunun yanında başka özellikler de...

Elon Musk’ın Sahip Olduğu Tüm Şirketler

Elon Musk içinde bulunduğumuz dönemin ayrılamaz bir parçası ve muhtemelen gelecek kuşaklar için ders kitaplarında görünecek bir yüz. 21. yüzyılın en büyük iş adamı...

Apex Legends Mobile iOS ve Android Platformları Üzerinde Yayınlandı!

Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu ama sonunda "Apex Legends" mobil versiyonuyla karşınızda ve hemen şimdi indirilebilir durumda! Hem iOS hem de Android kullanıcıları...