Netflix, oyun sektörü konusunda hızlanıyor!

Netflix, belki de son derece başarılı “hikayenin gidişatını sen seç” tarzı film Black Mirror: Bandersnatch ile kıyısından da olsa oyun sektörüne bir adım atmıştı. Ancak yayın devi, son birkaç gündeki birkaç rapora göre Netflix aboneleri için yeni bir paketle oyun sektörüne daha ciddi bir şekilde girecek gibi duruyor. Bilgi, Netflix’in yeni oyun çabalarını denetlemek için bir yönetici işe almak istediğini ve şirketin Apple Arcade’e benzer bir oyun paketi düşündüğünü yazan ilk raporu Cuma günü yayınlanmasıyla anlaşıldı.Saatler sonra Reuters, bir oyun yöneticisinin Netflix‘te planlanan bir işe alım olduğunu doğruladı.

The Information’a göre şirket, oyunlara reklam eklememeyi de seçti. Ancak The Information, Netflix’in planlarının hala “büyük ölçüde değişmekte” olduğunu da söyledi. Ancak Pazartesi günü yayınlanan bir raporda, Axios kendi araştırmalarından ve öğrendiklerinden daha fazla ayrıntı paylaştı. Bir Axios kaynağı, Netflix abonelerine sunulacak olan yaklaşan hizmeti hem lisanslı Netflix IP’yi hem de bağımsız stüdyolardan sipariş edilen oyunları içeren “daha küçük bir Apple Arcade” paketi olarak düşündüğünü söyledi.

Netflix

Netflix, oyun geliştirecek!

Hizmet, “muhtemelen 2022’de piyasaya sürülecek” gibi bir iddia da ortaya atıldı. Netflix, hem The Information hem de Polygon tarafından yayınlanan bir açıklamada, oyun çabalarının potansiyel genişlemesini kamuya açık bir şekilde onaylamasa da, şirket, gerçekten oyunla daha fazlasını yapmayı planladığı fikrine itiraz da etmedi: “Üyelerimiz, içeriğimizin çeşitliliği ve kalitesi. Dizilerden belgesellere, filme, yerel dilde orijinallere ve realite TV’ye kadar teklifimizi sürekli olarak genişletmemizin nedeni budur.” Üyeler ayrıca Bandersnatch ve You v. Wild gibi etkileşimli şovlar veya Stranger Things, La Casa de Papel ve To All the Boys oyunlarına dayanan oyunlar aracılığıyla sevdikleri hikayelerle daha doğrudan etkileşim kurmanın keyfini çıkarıyor. Bu nedenle, etkileşimli eğlenceyle daha fazlasını yapmaktan heyecan duyuyoruz. Netflix, Castlevania, Resident Evil ve The Witcher (Netflix’in en büyük şovlarından biridir) gibi şu anda piyasaya sürülen veya yapım aşamasında olan popüler video oyunlarına dayanan birçok başlığa sahiptir, bu nedenle şirket video oyunlarının değerini açıkça görür.

Şirketin serisini yeni oyunlar yoluyla pazarlamak isteyeceğini veya nihai ouroboros’ta nihayetinde gelecekte yeni bir Netflix şovu olacak yeni bir oyun yapmak isteyeceğini düşünmek tuhaf değil. Netflix, 2019’da da bu tarz bir atılım yapmak istemişti. Telltale Games ile duyurulmadan önce iptal edilmiş olan gizli bir Stranger Things oyununda ortaklık kurmuştu fakat işler planlandığı gibi gitmemişti.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...