Netflix Games, iOS Cihazlarda Nasıl Kullanılacak?

Geçtiğimiz günlerde Netflix, Android kullanıcıları için “Netflix Games” isimli bir mobil oyun hizmeti sunarak resmen oyun sektörüne girdiğini duyurdu ve Netflix, hizmetin bir iOS sürümü üzerinde çalıştığı ortaya çıkarken, Apple’ın App Store politikalarının Netflix’in kendi uygulamasından oyunları kullanıma sunmasını engelleyeceği konuşuluyor.

Apple, Xbox Cloud Gaming, Nvidia GeForce Now ve Google Stadia gibi bulut oyun hizmetleriyle bir çekişme noktası haline gelen üçüncü taraf uygulamalarının oyunlar için bir merkez işlevi görmesini engelliyor. Bulut oyun hizmetleri, tıpkı Facebook’un zaten yaptığı gibi, oyunlarını bir web uygulaması aracılığıyla sunarak bu sorunu aşabilir.

Netflix Games, iOS cihazlarda nasıl kullanılacak?

Netflix, oyunlarını App Store üzerinden kullanıma sunarak Apple’ın kuralları etrafında hareket edecek. Bu, oyunların Netflix uygulamasından indirilemeyeceği veya oynanamayacağı anlamına gelir. Yani uygulamaya yalnızca App Store üzerinden erişebileceksiniz. Şu anda Android’de oyunlar Netflix uygulamasında özel bir sekmede düzgün bir şekilde paketlenmiştir, ancak Google Play Store’dan ayrı ayrı indirilir.

Bu kurulum iyi olsa da, hepsi bir arada oyun hizmeti için ideal değildir. Kullanıcılar, hizmetin içinden oyun indirebilmeli ve oynayabilmelidir. Bu nedenle, Netflix’in eninde sonunda oyunlarını buluta taşıyacağını tahmin ediliyor. Yine, bu Android için iyi sonuç verir ancak Apple’ın politikaları, bulut oyunlarının gelişmesini neredeyse imkansız hale getirerek hizmetleri önemsiz web uygulamalarıyla yetinmeye zorlar. Netflix bulut oyunlarını benimsemeye karar verirse, iOS’taki hizmete ne olacağı şu an için belli değil.

Konuyla ilgili olarak “Apple’ın kurallarını değiştirmesi veya Netflix’e bir muafiyet vermesi gerekecek. Bu, Netflix hizmetinin nihai başarısını, uzun süredir ortak olan ve aynı zamanda büyüyen bir rakip olan Apple’ın ellerine bırakıyor.” ifadeleri kullanıldı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...