Netflix, Abonelik Fiyatları İçin Artış Kararı Aldı: Hangi Ülkelerde Olacak?

Çevrimiçi dizi-film izleme platformu Netflix, bazı ülkelerdeki abonelik fiyatları için artış kararı aldı. Hangi ülkelerde fiyat artışı olacak?

Netflix, ABD’de Abonelik Fiyatları İçin Artışa Gitti!

Netflix bugün itibariyle ABD’deki tüm planlarında fiyatları artırıyor. Şirketin standart planı 14 dolardan ayda 15,50 dolara yükselirken, 4K planı ayda 18 dolardan 20 dolara yükselecek. HD içermeyen temel plan da ayda 9 dolardan 10 dolara yükseliyor. ABD’nin yanı sıra Kanada’da da fiyatlar aynı şekilde yükseliyor. İşte ABD’deki yeni abonelik fiyatları listesi:

Netflix ABD Abonelik Fiyatları

Fiyat artışları yeni aboneler için hemen yürürlüğe girecek. Mevcut aboneler için değişiklikler “kademeli olarak” sunulacak ve Netflix, fiyat artışının yürürlüğe girmesinden 30 gün önce üyelere e-posta gönderme sözü verecek.

Bir Netflix planının fiyatları son yıllarda istikrarlı bir şekilde arttı. Standart plan, daha önce 2019’da 11 dolardan 13 dolara yükseldikten sonra, 2020 sonlarında 13 dolardan ayda 14 dolara çıktı. Bundan önce Netflix, 2017 ve 2015’te fiyatları yükseltti. Netflix, 2014’te ilk geniş ölçekli fiyat artışını açıkladığında, şirket ayda 1 doların üzerinde abone kaybetme konusunda o kadar endişeliydi ki mevcut üyelerin fiyatlarını iki yıl boyunca korumalarına izin verdi. O zamandan beri bu kadar cömert bir avantaj sunmadı.

Bir Netflix sözcüsü konuyla ilgili olarak, “Çok çeşitli kaliteli eğlence seçenekleri sunmaya devam edebilmek için fiyatlarımızı güncelliyoruz. Her zaman olduğu gibi üyelerin bütçelerine uygun bir fiyat seçebilmeleri için çeşitli planlar sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Evercore ISI analisti Mark Mahaney, Netflix’in önceki fiyat artışlarına rağmen yeni müşteriler eklediğini ve bunun da üyelerinin daha yüksek maliyetleri kabul etmeye istekli olduğunu gösterdiğini söyledi.

Netflix, Kuzey Amerika’da Oldukça Popüler

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada, Eylül 2021 itibarıyla 74 milyon akış müşterisi ile Netflix’in en büyük bölgesidir. Bölge, 2021’in üçüncü çeyreğinde şirketin gelirinin yaklaşık %44’ünü veya yaklaşık 3,3 milyar doları oluşturdu.

Bu kararın ülkemizde veya diğer ülkelerde de bir fiyat artışına sebep olup olmayacağı ise şu an için bilinmiyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...