Mission: Impossible Severlere Kötü Haber!

Deadline’ın bildirdiğine göre, Mission: Impossible serisinin yedinci ve sekizinci bölümlerinin çıkış tarihleri, pandemi kaynaklı gecikmeler nedeniyle tekrar ertelendi. İki film, Hollywood’un kapalı sinema salonlarıyla başa çıkmakta zorlandığı ve yapımları durdurduğu ya da küçülttüğü için alt üst eden pandemi tarafından ertelenecek uzun bir film listesinin sonunda yer aldı.

Her ikisi de Paramount Pictures ve Skydance tarafından ortaklaşa üretilen Mission: Impossible 7 ve Mission: Impossible 8 filmleri, 1996’da Tom Cruise’un Impossible Mission Force ajanı Ethan Hunt olarak oynadığı film serisinin son bölümleri olarak karşımıza çıkacaktı.

Mission: Impossible

Mission: Impossible Ertelendi

Mission: Impossible 7’nin geçen yıl 30 Eylül’de çıkması gerekiyordu, ancak şimdi 14 Temmuz 2023 olarak belirlendi ve Mission: Impossible 8’in orijinal çıkış tarihi en son 7 Temmuz 2023 olarak belirlenmişti ancak 28 Haziran 2024’e ertelendi. Deadline, Şubat 2021’de orijinal planın iki filmin arka arkaya çekilmesini gerektirdiğini bildirdi, ancak Deadline’ın kaynaklarına göre Paramount, o zamanki yayın takvimi hala çok belirsiz olduğu için planı değiştirdi.

Bir başka Cruise filmi olan Top Gun: 1986’da gişe rekorları kıran Top Gun’ın devamı olan Maverick, başlangıçta 2019’da vizyona girecekti ancak aynı zamanda birkaç kez ertelendi. Şu anda ise hala bu yıl 27 Mayıs’ta vizyona girmesi bekleniyor.

Film serisi oldukça uzun soluklu ve belli bir isim sırasında ilerlemediği için çoğu kişi izleme sırasını karıştırabiliyor. Sıra şu şekildedir:

  • 1 Mission: Impossible (1996)
  • 1.2 Mission Impossible 2 (2000)
  • 1.3 Mission Impossible III (2006)
  • 1.4 Mission Impossible – Ghost Protocol (2011)
  • 1.5 Mission Impossible – Rogue Nation (2015)
  • 1.6 Mission Impossible – Fallout (2018)
  • 1.7 Mission Impossible 7 (2023)
  • 1.8 Mission Impossible 8 (2024)

Pek çok kişinin izlerken beraber büyüdüğü seri olan Görevimiz İmkansız serisi bir süre daha sinelamalardan uzak kalacak gibi görünüyor. Covid temelli ertelemelerin sürmesi ile beraber sektörün ciddi şekilde dijitale kaydığını da belirtmek gerek. Netflix, HBO Max, Amazon Prime gibi medyalar bu durum karşısında süreci hızlandırmaya çalışıyorlar.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...