Mission: Impossible Severlere Kötü Haber!

Deadline’ın bildirdiğine göre, Mission: Impossible serisinin yedinci ve sekizinci bölümlerinin çıkış tarihleri, pandemi kaynaklı gecikmeler nedeniyle tekrar ertelendi. İki film, Hollywood’un kapalı sinema salonlarıyla başa çıkmakta zorlandığı ve yapımları durdurduğu ya da küçülttüğü için alt üst eden pandemi tarafından ertelenecek uzun bir film listesinin sonunda yer aldı.

Her ikisi de Paramount Pictures ve Skydance tarafından ortaklaşa üretilen Mission: Impossible 7 ve Mission: Impossible 8 filmleri, 1996’da Tom Cruise’un Impossible Mission Force ajanı Ethan Hunt olarak oynadığı film serisinin son bölümleri olarak karşımıza çıkacaktı.

Mission: Impossible

Mission: Impossible Ertelendi

Mission: Impossible 7’nin geçen yıl 30 Eylül’de çıkması gerekiyordu, ancak şimdi 14 Temmuz 2023 olarak belirlendi ve Mission: Impossible 8’in orijinal çıkış tarihi en son 7 Temmuz 2023 olarak belirlenmişti ancak 28 Haziran 2024’e ertelendi. Deadline, Şubat 2021’de orijinal planın iki filmin arka arkaya çekilmesini gerektirdiğini bildirdi, ancak Deadline’ın kaynaklarına göre Paramount, o zamanki yayın takvimi hala çok belirsiz olduğu için planı değiştirdi.

Bir başka Cruise filmi olan Top Gun: 1986’da gişe rekorları kıran Top Gun’ın devamı olan Maverick, başlangıçta 2019’da vizyona girecekti ancak aynı zamanda birkaç kez ertelendi. Şu anda ise hala bu yıl 27 Mayıs’ta vizyona girmesi bekleniyor.

Film serisi oldukça uzun soluklu ve belli bir isim sırasında ilerlemediği için çoğu kişi izleme sırasını karıştırabiliyor. Sıra şu şekildedir:

  • 1 Mission: Impossible (1996)
  • 1.2 Mission Impossible 2 (2000)
  • 1.3 Mission Impossible III (2006)
  • 1.4 Mission Impossible – Ghost Protocol (2011)
  • 1.5 Mission Impossible – Rogue Nation (2015)
  • 1.6 Mission Impossible – Fallout (2018)
  • 1.7 Mission Impossible 7 (2023)
  • 1.8 Mission Impossible 8 (2024)

Pek çok kişinin izlerken beraber büyüdüğü seri olan Görevimiz İmkansız serisi bir süre daha sinelamalardan uzak kalacak gibi görünüyor. Covid temelli ertelemelerin sürmesi ile beraber sektörün ciddi şekilde dijitale kaydığını da belirtmek gerek. Netflix, HBO Max, Amazon Prime gibi medyalar bu durum karşısında süreci hızlandırmaya çalışıyorlar.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...