Surface Pro 8 : iPad’in Yeni Rakibi

Microsoft, yeni tablet modeli olan Surface Pro 8’i yarın piyasaya sürmeyi planlıyor. Microsoft’un planlarına aşina olan kaynaklar, yeni Surface Pro 8’in, Surface Pro 3’ün yedi yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana en büyük donanım tasarımı ve teknik özellik değişiklikleriyle gönderileceğini söylüyor. Surface Pro 8, uzun zamandır bekledinilen Surface Pro tasarımlarına tam olarak benzemese de büyük oranda uyumlu duruyor.

Microsoft, Surface Pro X’in şık tasarım öğelerinin çoğunu Surface Pro 8’e getirmeyi planlıyor. Tabletin kenarları daha yuvarlak olacak ve yeni bir Surface klavyesi, tıpkı Pro gibi yeni bir ince Surface Pen’i barındıracak. Surface Pro 8’in üstündeki ve altındaki ekran çerçeveleri tamamen ortadan kaldırılmayacak olsa da, kenarlarda çok daha küçük ve neredeyse uçtan uca olacaklar. Surface Pro 8, yine de Pro X’ten biraz daha kalın olacak.

Surface Pro 8

Microsoft yeni tabletini yarın duyuracak

Ayrıca Microsoft’un Surface Pro 8 ekranını Windows 11’in yeni Dinamik Yenileme Hızı özelliğini kullanacak 120 Hz’lik bir panelle değiştirmesini bekleniyor. Dinamik Yenileme Hızı, Apple’ın yüksek yenileme hızlı ProMotion ekranlarının çalışma biçimine benzer ve ekranın görevlere bağlı olarak farklı yenileme hızları arasında dalgalanmasına olanak tanır. Microsoft, öncelikle bu yeni Surface Pro 8 ekranını cihazdaki mürekkep performansını artırmak ve web sayfalarında ve belirli uygulamalarda kaydırmayı çok daha yumuşak hale getirmek için kullanıyor.

Bu yeni ekran ve güncellenmiş Surface Pen sayesinde Surface Pro 8’deki mürekkep geliştirmeleri önemli olacak. Pro X’te bulunan aynı ince ekran kalemi tasarımı Pro 8’de de mevcut olacak ve Microsoft burada bazı sağlam iyileştirmeler yapıyor. Yeni Surface Pen, dokunsal geri bildirimi destekleyecek, böylece çizimden ince hisler elde edeceksiniz ve uç, daha iyi basınç hassasiyeti için geliştirildi.
Microsoft ayrıca Surface Pro 8’de Thunderbolt’a geçerek USB-A bağlantı noktasını terk ediyor ve yüksek hızlı veri aktarımlarını destekleyecek iki USB-C bağlantı noktasına geçiyor. Yine bu, çift USB-C bağlantı noktasıyla birlikte gelen Surface Pro X’e benzer.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...