Meta Tarafından Geliştirilen Yeni Akıllı Saat: Meta Watch

Eski adıyla Facebook olarak bilinen ve ismi Meta olarak değişen şirketin yeni akıllı saati Meta Watch için ilk görüntüleri ortaya çıktı. İnsanların dalga geçmekten hoşlandığı türden bir çentik ve öne bakan bir kamera gibi görünen bir çentik var. Fotoğrafta saatin ekranı kapalı ama boncuklu küçük kamera gözü açıkça görülüyor.

Karşınızda yeni Meta Watch

Ortaya çıkan fotoğraf, şirketin Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri için yaptığı uygulamada bulundu.

Bu, Haziran ayında ortaya çıkan saatle aynıysa, ikinci bir ayrılabilir kamera da olacak. Öne bakan kamera görüntülü aramalar için kullanılabilir ve oldukça yüksek 1080p çözünürlüğe sahiptir. Saat LTE‘yi destekleyecek. Şubat ayında The Information, saatin sağlık, fitness ve mesajlaşma özelliklerine sahip olacağını bildirmişti.

En başta yapılan plan cihazı 2022 yazında piyasaya sürmekti ancak saatin henüz piyasaya sürülme zamanlaması konusunda nihai bir karar olmadığı ortaya çıktı.

Akıllı saat pazarına Google, Garmin, Samsung ve Apple hakimdir. Bu nedenle, Facebook’un sunduğu teklif, kendisini ayırt etmek için bir akıllı telefonu daha yakından taklit etmeyi amaçlıyor. Rekabetin altını çizen CEO Mark Zuckerberg, Perşembe günkü Connect açılış konuşmasında muhtemelen Android ve iOS‘a atıfta bulunarak “kapalı platformlar” olarak adlandırdığı şeye birkaç darbe yaptı. Bu haftanın başlarında, Facebook, kazanç çağrısında, Apple’ın kaçırılan gelir hedefleri için reklam izleme özelliklerini kısmen suçladı.

Facebook, ana şirketi Meta’yı yeniden markalaştırdı. Ancak 2014 yılında piyasaya sürülmüş bir MetaWatch zaten var.

Şirketin bu akıllı saati piyasaya sürüp sürmeyeceği, sürecekse de ne zaman süreceği hakkındaki daha fazla detay önümüzdeki süreçte gün yüzüne çıkacak.

Daha önce Facebook olarak bilinen şirket, bu haber için yorum yapmaktan kaçındı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...