Steam indirimleri ne zaman başlıyor? Tarih açıklandı

Dünyanın en popüler dijital oyun pazarlarından biri olan Steam tarafından yapılan ve merakla beklenen indirim tarihleri belli oldu. Oyuncuların yeni oyunlar ve paketler alabilmek için sabırsızlıkla beklediği indirimler ne zaman başlıyor? Detaylar yazımızda.

Bilgisayar oyunlarını satın alma platformu denince akla gelen ilk platform olarak sayabileceğimiz Steam, birçok oyuncunun da bildiği gibi yılın belli zamanları indirim haftaları yaparak oyuncuların yüzünü güldürüyor. Platform genellikle kış veya bahar indirimi adı altında indirimler yapıyor. Aynı zamanda özel günlere yönelik indirimlerle de oyun severlerin bu durumdan faydalanmasını sağlıyor.

Valve önemli Steam indirimleri ile karşımıza çıkacağı yeni tarihi duyurdu. Hangi oyunların fiyatının düşeceği konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Epic Games ile süren yarışın gidişatı ise belli değil.

Steam indirimleri 29 Nisan’da başlıyor

Steam

Steam’in yeni kampanyası Golden Week Sale (Altın Hafta İndirimleri) adı altında yapılacak. Japonya’da her yıl kutlanan Altın Hafta dolayısıyla yapılan indirimlerde dünyanın dört bir yanındaki müşteriler, seçilen oyunları uygun fiyata kütüphanelerine ekleyebilecekler. Japonların birkaç tatil gününü topluca geçirdiği tatile verilen Altın Hafta 29 Nisan’da başlayıp 6 Mayıs’ta son bulacak.

Steam, geçen yıl Altın Hafta İndirimleri’ni 30 Nisan ile 6 Mayıs 2020 tarihleri arasında kullanıcılarına sunmuştu. Monster Hunter World, Dark Souls 3, Resident Evil 2 Remake, Dark Souls 2, Devil May Cry 5’in yanı sıra Japon stüdyoları tarafından geliştirilen birçok oyunda ciddi indirim yapılmıştı. Bu yıl da aynı şekilde, Altın Hafta dolayısıyla Japonya merkezli oyunlara ek olarak dünya çapında popülerliğini koruyan oyunlarda da fiyatların düşeceği tahmin ediliyor.

Steam oyun listesi paylaşmadı

Bu günler arasında gerçekleşecek Steam indirimleri kapsamında hangi oyunların fiyatının düşeceği ise hala merak konusu. Oyun severler, fiyatlarda yüzde kaç oranında düşüş yapılacağını da merakla bekliyorlar. Valve konuya dair herhangi bir duyuru yapmadı. Bu yüzden, beklenen tüm detaylar 29 Nisan’da gün yüzüne çıkmış olacak.

Daha önce yapılmış olan Çin Yeni Yılı İndirimleri’nde olduğu gibi büyük bir indirim yapılması bekleniyor. Oyuncuların bu tarihlere kadar istek listelerini gözden geçirip alacağı oyunları seçmelerini öneriyoruz.

Sizin merakla fiyatının düşmesini beklediğiniz oyunlar var mı? Bu hafta içinde gerçekleşecek olan Steam indirimlerindeki beklentilerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...