Merakla beklenen Instagram güncellemesi yolda

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram, her geçen gün platformuna yeni kullanıcılar eklemeye devam ediyor. Birçok kişinin severek kullandığı uygulama çoğunlukla mobil cihazlarda kullanılsa da kişisel bilgisayarlarında kullanmayı talep eden kullanıcılar da bulunmakta. Ancak Instagram’ın mobil sürümünde yer alan birçok işe yarar özellik, web sürümünde yer almıyor. Haliyle, birçok kullanıcı bu durumdan şikayetçiydi. Nihayet Instagram, beklenen özelliklerin web sürümlerine geleceğini duyurdu. Güncellemeler neleri içeriyor? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ın 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Ancak bu kullanıcıların çok az bir kısmı uygulamaya web sitesinden erişim sağlıyor. Bunun başlıca sebebi ise akıllı telefonların patlama yaptığı dönemde kullanıma sunulan uygulamanın, büyük oranda mobil cihazlar için tasarlanmış olması. Uygulamanın web sitesi olmasına rağmen pek çok önemli özelliğin bulunmaması, bu özellikleri kullanmak isteyen kullanıcıları zor durumda bırakıyor. Ancak bu durum daha fazla sürmeyecek.

Instagram, beklenen özellikleri yakında duyuracak

Instagram‘ın çok yakında duyurması beklenilen özellik, kullanıcılarının tarayıcı üzerinden giriş yaparak gönderi paylaşabilmesine ve hikaye eklemesine imkan sunacak. Aslında bu özellik mobil web versiyonlarında önceden beri bulunuyordu. Fakat masaüstünde ise uzun süredir erişilebilmesi için dört gözle bekleniyordu. Bu yenilikler, işi sosyal medya olan kişilerin işini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

iPad kullanıcıları özellikten mahrum kalıyor

Instagram’ın getirmesi beklendiği bu yeniliğin, iPad kullanıcılarının da yüzünü güldürmesi bekleniyor. Aslında Instagram uygulaması, iPadOS işletim sistemi için bir sürümü var ve uzun zamandır kullanılabiliyor. Ancak uygulama mobil cihazdan kullanırcasına doğrudan iOS sürümünü çalıştırıyor. Haliyle büyük ekranın bir avantajının kalmamasına sebep oluyor. Bu sebeple iPad kullanıcıları, şirketin daha uyumlu bir sürüm çıkarmasını merakla bekliyor. Ancak gelen son bilgilere göre, bunun kısa vadede gerçekleşme ihtimalinin bulunmadığını gösteriyor.

Instagram’ın yeni özelliğini önümüzdeki günlerde duyurması bekleniyor. Yeni özelliklerin gelmesi birçok kullanıcıyı sevindirecek gibi görünüyor. Konuyla ilgili detayları önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...