Lüks Marka Bentley’nin Elektrikli Modeli Hakkında Tüm Bilinenler

(Görseller temsili olup Bentley’nin EXP 100 GT Concept aittir.)

Bentley, bir elektrikli aracın yolda olduğunu açıklamış olabilir, ancak yeni modelin nasıl görünebileceği konusunda ağzı sıkı olunmaya devam edildi. Bentley’in CEO’su Adrian Hallmark’ın şimdiye kadar verdiği tek ipucu, Bentley’nin “modelin elektrikli arabalara benzetmeye çalışmayacağını” söyledi. elektrikli otomobillerin artık her zamankinden daha fazla şekil ve boyutta geldiği düşünüldüğünde bu garip bir yorum gibi görünüyor, ancak belki de Bentley’in çok sert bir şey denemek yerine mevcut tasarım dilinin evrimine devam edeceği anlamına gelebilir. İşte lüks marka Bentley’nin elektrikli modeli hakkında tüm bilinenler!

Bentley’nin Elektrikli Modeli Hakkında Ne Biliyoruz?

Yeni elektrikli modelin hangi segmentte yarışacağı henüz belli değil, çünkü Hallmark’ın verdiği tek onay, aracın “limuzin değil” olduğuydu. Bentley, 2020’de Mulsanne’yi durdurduğu için artık amiral gemisi bir limuzin yapmıyor. Markanın satış rakamlarına bakıldığında, elektrikli modelin en çok satan iki modellerinden biri olan Continental GT Coupe ve Continental GT Coupe ile benzer bir segmentte gelmesi muhtemel görünüyor. Ancak, bu yeni bu aracın marka için tamamen yeni bir segmentte olacağına dair doğrulanmamış söylentiler de var.

Bentley’nin yeni EV’nin neye benzeyebileceği konusunda şimdiye kadar verdiği en büyük ipucu, 2019’da piyasaya sürülen ve markanın tasarım dilinin 2035’e kadar nasıl görünebileceğinin ön izlemesini yapması beklenen EXP 100 GT Concept diyebiliriz. geleneksel Bentley GT, ancak daha uzun, daha şık ve benzersiz bir şekilde tasarlanmış entegre ızgara/far kombinasyonuna sahip. Bentley o sırada bunun 16 yıl sonraki bir vizyon olduğu konusunda ısrar etse de, sadece üç yıl sonra piyasaya sürülecek olan yeni EV için birincil ilham kaynağı olabilir.

EXP 100 GT Concept ayrıca otonom bir sürüş modu da içeriyordu, bu nedenle Bentley’in kendi kendine sürüş özelliklerine geçişi er ya da geç başlayacak gibi görünüyor. Yeni EV’de yarı otonom sürüş özelliklerini görmek şaşırtıcı olmaz.

Bentley CEO’su 0-100’ün 1.5 Saniye Olacağını Söyledi!

Yaklaşan elektrikli Bentley ile benzinli çalışan benzerleri arasındaki en büyük değişiklik, dudak uçuklatan hızlanma rakamları. Bentley CEO’su Adrian Hallmark, yeni modelin 0-100 km / saat hıza sadece 1,5 saniyede çıkacağını, ancak bu sürücüler için çok hızlıysa, arabayı “daha yavaş” 2,7 saniyelik 0-100 mil moduna geçirebileceklerini iddia ediyor. Bu 1.5 saniyelik rakam doğruysa, bu Bentley’i piyasadaki en hızlı hızlanan üretim otomobili yapacak. Ancak buna rağmen Hallmark, hızlanmanın otomobilin ana satış noktası olmayacağını söylüyor.

1300 Beygir Güç Beklenebilir

Performans açısından elektrifikasyonun en büyük faydalarından biri, eşdeğer bir benzinli motorun elde edebileceğinden çok daha yüksek beygir gücü rakamları potansiyelidir. Bentley bundan tam anlamıyla yararlanıyor ve Hallmark, amacın yeni otomobille mevcut en yüksek beygir gücü çıktılarını ikiye katlamak olduğunu belirtiyor. Şu anda yaklaşık 650 beygir gücü üreten Continental GT Speed ​​örneğini veriyor.

Bu nedenle, alıcılar yeni EV’nin yaklaşık 1.300 beygir gücü, belki de daha fazlasını üretmesini bekleyebilirler. Adrian Hallmark, bu kadar artan güçle birlikte sorun, sürüş deneyimi açısından azalan getiriler olduğunu söylüyor. Lüks bir arabaya ne kadar fazla güç sığdırılırsa, sürücünün tüm bu gücü kullanmak istemesi o kadar az olasıdır ve bu da onu esasen gereksiz kılabilir.

Sizler bu araç hakkında neler düşünüyorsunuz?

Kaynak: SlashGear

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...