League of Legends şampiyonası değişiyor!

Riot Games Cumartesi günü yaptığı açıklamada, League of Legends ABD Şampiyonası Serisinin (LCS) bu ayın sonunda yapılması planlanan son iki maçının artık, New Jersey’deki Prudential Center’da taraftarlarla yapılmayacağını duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri’nde COVID-19 vakalarının artması bunun en büyük nedeni olarak gösteriliyor. ” Maçlar bunun yerine Los Angeles’taki LCS Arena’da yapılacak. Mevcut bilet sahiplerine tam geri ödeme yapılacak. Riot Games yaptığı duyuruda, “LCS Şampiyonasını hayranlarla bir yol gösterisi olarak planladık ve COVID-19 aşısının ilkbaharda çok umut verici bir şekilde piyasaya sürülmesine dayanarak ilerlemeye karar verdik” dedi. Vakalardaki son artışın izlenmesi bu karara varılmasının temel nedeni olarak sunuluyor.

“Mevcut durum göz önüne alındığında, şu anda büyük bir hayran etkinliği düzenleyemeyiz. Uzun uzun düşündükten sonra, LCS Şampiyonası etkinliğini Prudential Center’dan LCS Arena’ya taşımayı seçmemiz büyük bir hayal kırıklığı oldu.” Bir Riot Games sözcüsü Cumartesi günü yabancı bir kaynağa gönderdiği e-postada “bu etkinlik için bilet satışı olmayacağını” söyledi ve yeni mekanda canlı bir hayran kitlesi olmayacağını doğruladı. Koronavirüs pandemisi sırasında lig, oyuncuların çevrimiçi olarak yarıştığı tamamen sanal bir formata geçti. Nisan Ortası Sezon Ortası Gösterisi turnuvasının son iki maçını Los Angeles’taki Greek Theatre’da, ancak canlı bir seyirci olmadan düzenledi. Yazın büyük bir bölümünde oyuncular LCS Arena’da hiçbir taraftar olmadan yüz yüze yarıştı, ancak bir gruba bağlı kişiler ve isimsiz bir takımla ilgili pozitif COVID testleri nedeniyle Temmuz ayı sonlarında uzaktan oyuna geri döndüler.

League of Legends

League of Legends turnuvaları seyircisiz devam edecek

Riot Games’in Kuzey Amerika ve Okyanusya espor başkanı ve LCS komiseri Chris Greeley, Temmuz ayında COVID vakalarının artması durumunda ligin belirli bir yedekleme planı olmamasına rağmen, gerekirse değişiklik yapmaya hazır olduğunu söylemişti. O sırada, “Salgınla ilgili bir taktik yok, bu yüzden bu acil durum planlarını uygulamaya koymak zor çünkü bilinen bir dizi değişken yok” dedi. Riot yaptığı açıklamada, oyunun bir kutlamasında hayranlarını yeniden bir araya getirmeyi umduğunu söyledi. “Ne yazık ki, COVID-19 delta varyantının kalıcılığı ve hızla yayılması bizi şimdilik bu birleşmeyi masaya yatırmaya zorladı. Hayranlarımız, heyecan, bağlantı ve neşe dolu yüksek kaliteli bir LCS etkinlik deneyiminden daha azını hak etmiyor. Riskleri değerlendirdikten sonra hiçbir protokol veya plan seti, takımlarımızın, çalışanlarımızın ve taraftarlarımızın sağlığını tehlikeye atmadan bu olayı gerçekleştirmemize izin vermedi.”

Durumla ilgili mevcut League of Legends severlerin olaya tepkisi büyürken diğer esporların da tehlikeye girip girmeyeceği şimdilik netlik kazanmadı. İlerleyen günlerde bu tarz etkinliklerin tamamı durdurulabilir veya online şekilde devam edebilir. Virüsün ve kısıtlamaların hangi yönde olacağı bu tarz durumlar için belirleyici etken.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...