Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Bitcoin’in fiyatı son birkaç gün içinde özellikle değişken oldu. Daha dün, BTC 59 bin dolara yükseldi ancak bu önemli direnç seviyesini geçemedi. Ardından, 56 bin dolarlık önemli bir desteğe doğru düştü, ancak boğalar onu savunmak için hızlı davrandılar ve bir kez daha 59 bin dolara doğru itiyorlar. Bu doğrultuda kripto para piyasasında genel bir yükseliş bulunuyor.


Bitcoin, bu yazı yazılırkenhızla 59-60 bin dolardaki kilit dirence yaklaşıyor. Bunun üzerinde bir kırılma, 60 bin dolarlık bölgeye geri dönen yeni bir ralliye yol açabilir. Bitcoin, Ekim ortasından Kasım ortasına kadar bir ay boyunca MA20’nin üzerinde işlem yapabildi.

Arada, 10 Kasım’da mevcut ATH 69 bin dolar olarak belirlendi. Hatırlatma olarak, Bitcoin, mevcut ATH’yi çivilemeden sadece birkaç gün önce, 6 Kasım’da 60 bin dolar ile 68 bin dolar arasında 2 günlük bir artış yapabildi. Bu nedenle, boğalar için 59-60 bin dolar aralığı çok önemlidir.

Teknik göstergeler yavaş yavaş yükselişe geçiyor, bu da önemli desteğin 53 bin dolardan yeniden test edilme olasılığının azaldığı anlamına geliyor. Genel pazar ısınıyor ve Aralık tarihsel olarak genel olarak kripto boğaları için çok iyi bir ay oldu.

kripto para

Kripto Paralar Bitcoin’e mi Bağlı?

Bitcoin dominansı %40 gibi bir seviyelerde gezinirken haliyle tüm piyasayı etkilemeye ve fiyatlandırmaya devam ediyor.

Hacim hala düşük. Bununla birlikte, belirtildiği gibi, 59-60 bin dolarlık kilit direnç aralığının üzerinde bir kırılma, bunu çok hızlı değiştirebilir (kopmanın hacim seviyelerine bağlı olarak). Günlük RSI yükseliyor ve daha yüksek bir dip yaptı, bu da kilit direncin kırılma fikrini destekliyor. MACD, günlük zaman diliminde yükseliş eğilimini tamamlamasına bir veya iki gün kaldı. Bu olursa, yeni bir rallinin başlaması daha olası olacaktır.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!


İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...