Kripto para piyasası toparlandı mı?

Bitcoin bugün tekrardan 40 bin dolar seviyelerine yaklaştı. Günlük mumlarına bakıldığı zamaan önemli bir direnç noktası olan 38350 doların üstünde kalmayı başaran Bitcoin’in yeni yönü yukarısı gibi gözüküyor. Bitcoin’in önünde hala pek çok güçlü direnç bulunuyor. Bunlardan birkaç tanesinin daha aşılması kripto para piyasasına ciddi olumlu etkilere sebep olabilir. Dirençleri devamlı olarak test eden ancak kırmakta güçlük çeken ilk kripto para için analistler tarafından bazı raporlar yayınlandı.

Bitcoin

Bloomberg baş stratejisti Mike McGlone tarafından yazılan rapora göre Bitcoin’in 2021 yılı içerisinde 100 bin dolar seviyelerini aşması 20 bin dolar seviyelerine düşmesinden daha olası.

40.000$ Bitcoin için önemli bir sınır olabilir. Kripto paralar boğa piyasasının ortasında dinleniyor gibi bir görüntü var. 2. en büyük kripto para olan Ethereum’un markette itici güç görevini üstlendiğini gözlemliyoruz. Bloomberg Galaxy Crypto endeksine göre 2021 yılı içerisinde Bitcoin’in 100.000$’a çıkması 20.000$’ın altına düşmesinden daha yüksek bir ihtimal.

Raporda Ethereum’a ayrı bir başlık altında değerlendirilmesi dikkat çekiyor. Bloomberg’e göre Ethereum Bitcoin’in pazar payından çalmaya devam edecek. Raporda her iki varlığında yükseliş temelleri olduğu ancak Ethereum’un kullanım alanı bakımından hem daha işlevsel hem de daha yaygın oluşunun ön plana çıktığı vurgulanıyor.

Kripto para piyasasında kurumsal alımları devam ediyor!

2 Haziran’da Grayscale fonu ekibi, yönetim altındaki kripto varlıklarının 0,5 milyar dolar artışla 34.2 milyar dolardan 34,7 milyar dolara çıktığını duyurdu. MicroStrategy CEO’su Michael J. Saylor, Bitcoin ($BTC)  hakkında geçtiğimiz günlerde olumlu açıklamalar yapmıştı, Bitcoin’in ve diğer coinlerin de toparlanma sürecinde bunun büyük avantajı oldu.

Mimarisi üstün. Yapmak istediğiniz şey paradan tasarruf etmek ve onu çocuklarınıza ve torunlarınıza vermekse, o zaman bunun ses olmasına ihtiyacınız var ve ses termodinamik olarak sesle başlar. Bu nedenle, çalışma mimarisinin kanıtı, merkezi olmayan ve güvenli olacak ve uzun süreler boyunca bütünlüğünü koruyacak tasarım için açık ara en iyi mimaridir. Daha enerji verimli bir şey yapabiliriz, ancak ödediğimiz bedel, madenciliği işleten yargı alanlarının politik desteğinden vazgeçmemiz ve termodinamik sağlamlıktan vazgeçmemizdir ve bunu birisinin ve birisinin kimin alacağına karar verebileceği izinli bir ağ haline getiriyoruz.”

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...