Kripto Para Piyasası Canlandı | Bitcoin 50.000$ Oldu! Sırada Ne Var?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, uzun bir süredir yatay düzlemde ilerliyordu. Ardından gelen toparlanma ile beraber lider kripto para birimi yakından izlenen 50.000 dolar seviyesini tekrar aştı.

Ethereum ve Cardano da dahil olmak üzere diğer kriptolar da yükselirken, Pazartesi günü Asya ticaretinde en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, %3,5 artarak neredeyse 50.093 dolara yükseldi. Bitcoin en son 2 hafta önce 50.000 doların üzerindeydi ve o esnada tutunamayıp 52 bin dolar seviyesinden 40 bin dolarlara kadar geri çekilmişti.

Kripto Para

Kripto paralar yükselmeye devam edecek mi?

Bitcoin (BTC), Facebook liderliğindeki hizmetlerdeki kesintilerden sonra bir saat içinde yüzde 4’lük güçlü bir kazançla bir kez daha 50.000 dolardaki büyük psikolojik direnci kırmaya yaklaştı. BTC, 49.750 dolarda direnç yaşarken, 46.900 dolarda gün içi desteğin korudu. BTC, günlük yüzde 3 artışla günü güçlü bir şekilde 49.100 dolardan kapattı. BTC hakimiyeti şu anda yüzde 43,0 seviyesinde.

BTC liderliğindeki genel kripto para piyasası, yüzde 2 gibi mütevazı bir büyümeyle IST saat 9’da 2,16 trilyon dolara ulaştı. Borsalar arasındaki toplam ticaret hacmi bugün yüzde 23 artarak 107 milyar dolara ulaştı. Bu, ABD hisse senedi endekslerinin Facebook hisselerinde en son Haziran ayında görülen seviyelere yüzde 5’lik bir düşüş göz önüne alındığında düşüş kaydetmesiyle gelen bir artı olarak görülüyor.

Facebok liderliğindeki hizmetler dünya genelinde en az 5 saat kesintiye uğradığı için kripto piyasası gelecekte merkezi olmayan sosyal ağların tercih edildiğini gösteren duygulardan yararlandı.

Ethereum (ETH) de BTC yükseldikçe yükseldi, ancak günü yüzde 1’lik mütevazı bir artışla 3.380 dolara kapattı. ETH 3.400 dolarda güçlü bir dirençle karşı karşıya kalırken 3.250 dolardan destek alıyor.

BTC’nin göreceli güç endeksi (RSI), bir kırılmanın yakın olduğunu ve BTC’nin bu hafta 51.000 doları geçmesi durumunda, bu ay 55.000 doların üzerine çıkabileceğini gösteriyor. Altcoinlerin orta vadede BTC’nin fiyat hareketlerini taklit etmesi muhtemeldir.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...