Kripto Belgeseli Hazırlanıyor: Yapımcı Netflix

Netflix, 4,5 milyar dolar değerinde çalıntı Bitcoin’i (Variety aracılığıyla) akladığı iddia edilen çift hakkında bir belgesel dizisi oluşturmaya hazırlanıyor. Bu, Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan’ın suçlarla bağlantılı olarak tutuklanmasından birkaç gün sonra – ve çoğumuzun Morgan’ın rapçi ikinci kişiliği Razzlekhan’ın, yani “Wall Street’in Timsahı”nın farkına varmasından kısa bir süre sonra geldi. Kripto paralar günümüzde oldukça popüler ve hayatımızın her alanına yavaş yavaş girmeye başlıyorlar, bu doğrultuda Netflix’in de böyle bir proje üzerine çalışması pek de şaşırtıcı olmadı. Kripto Belgeseli hakkında tüm bilinenleri derledik.

Netflix, Kripto Dolandırıcılığı Üzerine Belgesel Çekecek

Belgesel dizisi, tuhaf bir başarı olan Tiger King’in baş yapımcısı ve FYRE: The Greatest Party That Never Happened’in yönetmeni Chris Smith tarafından yönetilecek. Portföyünde Theranos skandalı hakkında bir belgesel olan The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley’in baş yapımcılığını üstlenecek olan Nick Bilton, Netflix, dizinin olası çıkış tarihi veya oyuncu kadrosu hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi.

Kripto Belgeseli temelde ABD’de de yaşanan bir olayı konu alacak.Adalet Bakanlığı (DOJ), Morgan ve Lichtenstein’ı, adı açıklanmayan bir bilgisayar korsanının 119.756 Bitcoin’i Lichtenstein’a bağlı bir cüzdana aktarmayı başardığı iddia edilen 2016 kripto borsası Bitfinex hackinde rol oynamakla suçladı. Çiftin, altın ve NFT satın almayı da içeren bir kripto para birimi işlemleri “labirenti” yoluyla çalınan fonları aklamaya çalıştığı iddia ediliyor. O sırada çalınan varlıkların değeri yaklaşık 71 milyon dolar idi – o zamandan beri bu sayı 4,5 milyar dolara yükseldi ve DOJ’un 3,6 milyar dolarlık kurtarmasını “şimdiye kadarki en büyük finansal soygun” haline getirdi.

Kripto para dolandırıcılığı ve çalıntıları günden güne artıyor fakat bu kriptoların teknolojisi “blockchain” üzerine değil borsaların hacklenmesi sonucunda ortaya çıkıyor. Bu tarz durumlar insanların kripto para ve dijital sanatlardan direkt olarak çekinmesine sebebiyet veriyor. Türkiye’de de pek çok dolandırıcılığa ve bu tarz soygunlara şahit olduk.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...