Keanu Reeves Yeni Motorunu Tanıttı: KRGT-1

Keanu Reeves tarafından ortaklaşa kurulan Los Angeles merkezli özel bir motosiklet şirketi olan Arch Motorcycle, ikinci üretim iki tekerlekli aracı Arch 1s’i ortaya çıkardı. “Endüstri kategorisine meydan okuyan” spor bisiklet genlerine sahip bir kruvazör olarak tanımlanan en son Arch teklifi, en azından Arch’ın ilk bisikleti KRGT-1 ile karşılaştırıldığında, estetik bölümünde biraz agresif duruyor. Kısaca Keanu Reeves yeni motorunu tanıttı: KRGT-1.

Keanu Reeves Yeni Motorunu Tanıttı: KRGT-1 ve Özellikleri

Arch 1s, kontroller için arkaya monte pedallar ve aşırı güçlü MTT 420RR Turbine superbike’ı andıran kuyruk stili ile daha öne eğik bir sürüş duruşu sağlar. Arch Motorcycle, 1s modelinin ne kadar beygir gücü toplayabileceğini söylemeyecek, ancak etli bir motorun nezaketiyle hala yeterli güç var. Bisiklete güç vermek, büyük bir 2.032cc iten bir S&S V-Twin yakıt enjeksiyonlu motordur, arka tekerlek ise 121.77 lb-ft’lik bir tepe torku işleyebilir.

Tork rakamları Triumph Rocket III’ün beğenisini gerçekten geçmiyor, ancak yine de beğenilen Kawasaki Ninja H2R gibi sportif hız iblisleriyle aynı oyun sahasına düşüyor. Arch, bu güçlü çift motorlu mimariyi özel bir egzoz sistemiyle eşleştirirken, yakıt deposu yan taraftaki entegre bir hava giriş menfezi ve bir filtreleme sistemi ile birleştirilmiştir. Yakıt deposuna erişim, uzay gemisinden ilham alan bir kapı gibi salınarak açılan havalı, menteşeli bir alüminyum panelin arkasına gizlenmiştir.

Cyberpunk 2077 Esintileri!

Özellikle 1s, Arch’ın tek taraflı salınım koluna sahip ilk aracıdır. Arch 1s, tasarım genlerini Method 143 kardeşinden ödünç alır. İkincisi, Reeves’in cehennemi yükseltme aşkıyla Johnny Silverhand adlı bir karakteri canlandırdığı, başlangıçta kötü-şimdi iyi olan video oyunu “Cyberpunk 2077″de göründü. Bol miktarda karbon fiber detaylandırma ve çelik bir ana çerçeveye bağlı makine-kütük alüminyumun ham görünümü var. Arch 1s, boru şeklindeki bir çelik çerçeveye ve Arch ayarlı Ohlins süspansiyon sistemine bağlı altı vitesli bir aktarma organı sunar.

Arch 1s, hem kruvazör stantlarına hem de spor bisiklet tutkunlarına hitap edecek türünün tek örneği bir motosiklet gibi görünüyor. Ancak, bir tanesine sahip olmak cüzdanınızda tam olarak affedici olmayacaktır. Arch şu anda model 1’lerin siparişlerini pop başına 128.000 $’dan kabul ediyor ve ünitenizin kişisel olarak test edileceğinin veya internetin en sevilen iyi insanı Reeves tarafından imzalanacağının garantisi yok. Tek teselli – ve Arch Motorcycle’ın çok gurur duyduğu bir şey – her 1’lik motosikletin alıcının özelliklerine ve sürüş gereksinimlerine göre özel olarak tasarlanacak olmasıdır.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...