iPhone Bluetooth’u Çalışmıyor | iPhone Bluetooth Sorunu ve Çözümü

Günümüzde çoğu kişi Bluetooth cihazlar kullanmakta ve en popüler mobil cihazlardan bir tanesi olan iPhone’un zaman zaman bağlanma sorunları olabiliyor. Peki bu sorunlar neyden dolayı kaynaklı? iPhone bluetooth’u çalışmıyor sorununu ve çözümünü sizler için derledik!

iPhone Bluetooth’u Çalışmıyor Çözümleri

Bluetooth Bağlantı Ayarlarınızı Kontrol Edin

iPhone’unuz Bluetooth cihazlarını bulamıyorsa yapmanız gereken ilk şey, Bluetooth’un gerçekten etkin olup olmadığını kontrol etmektir. Açık görünebilir, ancak Bluetooth’u açmayı unutmak veya etkin olduğunu varsaymak ve bir cihazın bağlanmasını beklemeye başlamak çoğu zaman bizi yanıltabilir.

Bluetooth Başka Bir Cihaza Bağlı Olabilir

iPhone’unuz birden fazla cihazla bağlantı kurmakta sorun yaşayabilir. Çok fazla bağlantı, gerekli cihazın bulunmasını da zorlaştırabilir. Böyle bir durumda, kullanıcıların Bluetooth ayarlarındaki ‘Cihazlarım’ bölümünde çok fazla bağlı cihazı varsa, bağlantı kurmakta zorlandıkları cihazlar da dahil olmak üzere, kullanmadıkları cihazları kaldırmak ve yalnızca bunları yeniden bağlamak iyi bir fikirdir. ihtiyaç duyulan cihazlardır.

iPhone’unuzdaki Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Bluetooth cihazınız hala iPhone’unuza bağlanmıyorsa, akıllı telefonunuzun ağ ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürmenin zamanı gelmiş olabilir. Bu, VPN bağlantıları, hücresel ve Wi-Fi bağlantıları ve iPhone’unuza (Apple aracılığıyla) bağlı Bluetooth cihazlarıyla ilgili tüm verileri ve ayarları siler. Ayrıca, olması gerektiği halde iPhone’unuzun servisi yoksa da yardımcı olabilir. Ağı sıfırlamak için Ayarlar > Genel’e gidin, “Sıfırla”ya dokunun ve “iPhone’u Aktar veya Sıfırla”yı seçin. Açılan menüde ‘Ağ Ayarlarını Sıfırla’ üzerine dokunun ve ardından onaylamak için şifrenizi girin.

iPhone’unuzu En Son iOS Sürümüne Güncelleyin

Sorununuzu çözecek hiçbir şey görünmüyorsa, şu anda iPhone’unuzda yüklü olan iOS sürümünü kontrol etmeye değer. Apple düzenli olarak güncellemeler yayınlar ve eski bir iOS sürümü kullanıyorsanız, Bluetooth aygıtlarını bulma ve bunlara bağlanma dahil olmak üzere temel görevlerde sorunlara neden olabilir. Daha genel olarak, yeni özelliklerin yanı sıra, bu güncellemeler genellikle genel performans için güvenlik yamaları ve genel iyileştirmeler içerdiğinden, iPhone’unuzu güncel tutmak iyi bir fikirdir.

Kaynak: SlashGear

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...