Instagram IGTV Özelliğine Veda: Yeni Özellik Geliyor

Instagram, uzun biçimli video oynatma özelliği IGTV için bir karar aldı ve uzun zamandır platformda bulunan özellik yakında kullanımdan kalkacak. Peki yerine nasıl bir özellik gelecek?

Instagram IGTV ve diğer video türleri birleşiyor

Instagram, kullanıcıların akışında yer alan IGTV videoları ve diğer videoların “Instagram Video” adı altında birleştiğini duyurdu. Bu videolara, kişilerin profillerindeki yeni bir Video sekmesinden erişilebilir.

Yeni Video sekmesi aracılığıyla, kullanıcılar tam ekran görüntüleme moduna girmek için videonun herhangi bir yerine dokunabilecekler. Ayrıca, daha fazla video oluşturucu keşfetmek için kaydırmaya devam etmeyi veya çıkmak için geri düğmesine dokunmayı seçebilirler.

Her video, daha önce yalnızca IGTV videoları için ayrılmış bir uzunluk olan 60 saniyeye kadar uzayabilir, video reklamlar için uygun değilse, bu durumda Instagram, ön izlemenin 15 saniyede kalacağı ifade edildi.

Şirket, konuyla ilgili olarak, “İçerik oluşturucu topluluğumuzun, hikayelerini anlatmak, eğlendirmek ve izleyicileriyle bağlantı kurmak için videoyu temel bir format olarak benimsemesini seviyoruz ve bu nedenle Instagram’da video oluşturmayı ve keşfetmeyi daha da basit hale getirmek istiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Instagram, Haziran 2018’de IGTV’yi tanıttı ve platformu YouTube gibi diğer dijital medya devleriyle daha doğrudan bir rakip haline getirdi. Ayrıca Facebook’a reklam verenler için yeni bir kanal kazandırdı.

Biçim değişikliğinin yanı sıra Instagram, videolara kırpma, filtreler ve kişi ve konum etiketleme gibi haber özelliklerini de eklediğini duyurdu.

Sizler Instagram Video özelliğini beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...