Instagram, Gençleri Zararlı İçerikten Koruyacak Yeni Özelliğini Tanıtacak

Facebook‘un küresel ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg, Instagram için gelecek olan yenilikleri geçtiğimiz Pazar günü duyurdu.

Facebook‘un küresel ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg Pazar günü yaptığı açıklamada, Instagram’ın gençleri zararlı içerikten uzaklaştırmak için yeni önlemler alacağını ve onları platformdan “mola vermeye” teşvik edeceğini söyledi.

Instagram, gençleri zararlı içerikten uzaklaştıracak

Clegg, “Önemli bir fark yaratacağını düşündüğüm bir şeyi tanıtacağız, sistemlerimizin bir gencin aynı içeriğe tekrar tekrar baktığını gördüğü ve bu içeriğin onların iyiliğine yardımcı olmayabileceği bir yer. Onları diğer içeriklere bakmaları için yönlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Instagram Kids platformu için planları duraklatmanın ve ebeveynlere gençleri denetlemek için isteğe bağlı kontroller vermenin yanı sıra, şirketin, gençlerden sadece bir ara vermelerini isteyeceğimiz “mola verme” adlı bir özellik sunmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Clegg, her iki özelliğin ne zaman çıkacağına dair bir bilgi ise vermedi. Bir Facebook sözcüsü, özelliklerin “henüz test edilmediğini, ancak yakında test edileceğini” söyledi. Sözcü, 27 Eylül’de Instagram başkanı Adam Mosseri’nin şirketin özellikleri “keşfettiğini” belirten bir blog gönderisine dikkat çekti:

Geçen hafta iki yeni fikir keşfettiğimizi duyurduk: olumsuz sosyal karşılaştırmaya katkıda bulunabilecek içerik üzerinde duruyorlarsa insanları başka konulara bakmaya teşvik etmek ve geçici olarak “Mola Ver” adlı bir özellik. Hesaplarınızı duraklatın ve harcadığınız zamanın anlamlı olup olmadığını düşünmek için bir dakikanızı ayırın.

Sizce Instagram’a gelecek olan bu özellik yararlı olur mu? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...