Instagram, Gençleri Zararlı İçerikten Koruyacak Yeni Özelliğini Tanıtacak

Facebook‘un küresel ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg, Instagram için gelecek olan yenilikleri geçtiğimiz Pazar günü duyurdu.

Facebook‘un küresel ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg Pazar günü yaptığı açıklamada, Instagram’ın gençleri zararlı içerikten uzaklaştırmak için yeni önlemler alacağını ve onları platformdan “mola vermeye” teşvik edeceğini söyledi.

Instagram, gençleri zararlı içerikten uzaklaştıracak

Clegg, “Önemli bir fark yaratacağını düşündüğüm bir şeyi tanıtacağız, sistemlerimizin bir gencin aynı içeriğe tekrar tekrar baktığını gördüğü ve bu içeriğin onların iyiliğine yardımcı olmayabileceği bir yer. Onları diğer içeriklere bakmaları için yönlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Instagram Kids platformu için planları duraklatmanın ve ebeveynlere gençleri denetlemek için isteğe bağlı kontroller vermenin yanı sıra, şirketin, gençlerden sadece bir ara vermelerini isteyeceğimiz “mola verme” adlı bir özellik sunmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Clegg, her iki özelliğin ne zaman çıkacağına dair bir bilgi ise vermedi. Bir Facebook sözcüsü, özelliklerin “henüz test edilmediğini, ancak yakında test edileceğini” söyledi. Sözcü, 27 Eylül’de Instagram başkanı Adam Mosseri’nin şirketin özellikleri “keşfettiğini” belirten bir blog gönderisine dikkat çekti:

Geçen hafta iki yeni fikir keşfettiğimizi duyurduk: olumsuz sosyal karşılaştırmaya katkıda bulunabilecek içerik üzerinde duruyorlarsa insanları başka konulara bakmaya teşvik etmek ve geçici olarak “Mola Ver” adlı bir özellik. Hesaplarınızı duraklatın ve harcadığınız zamanın anlamlı olup olmadığını düşünmek için bir dakikanızı ayırın.

Sizce Instagram’a gelecek olan bu özellik yararlı olur mu? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...