İnsanların Sevmediği Apple Ürünleri Hangileri?

Apple, iMac, iPod ve Apple Watch gibi anında klasikler yaratma yeteneğiyle tanınan, dünyanın en popüler teknoloji üreticilerinden biridir. Ancak hepsini kazanamazsınız ve var olan çok çeşitli Apple ürünleri göz önüne alındığında, insanların kullanmayacağı bazı araçlar var – koşullar ne olursa olsun. Veriye dayalı araştırma ruhuyla, Apple’ın hangi ürünlerinin genel halk arasında bu kadar olumlu karşılanmadığını anlamak için Amerika Birleşik Devletleri genelinde 620’den fazla katılımcıyla anket yapıldı ve sonuçlar genel olarak bölünmüş olsa da, birkaç tanesi önemli ölçüde göze çarpıyordu. İnsanların sevmediği Apple ürünleri hangileri?

İnsanların Sevmediği Apple Ürünleri Hangileri?

Ankete dahil edilen altı seçenek Apple Card, Apple TV 4K, AirTag, HomePod mini, AirPods ve Apple Watch idi. Anketin genel nüfusu temsil ettiği varsayılırsa, satın alınması en olası ürünlerin satın alınması en düşük olan ürünlerden yalnızca yaklaşık %7 ila 9’luk bir farkla ayrıldığını belirtmekte fayda var.

Ankete katılanların tam olarak %11,45’i, listede en çok onaylanan ürün olan Apple Card’ı asla satın almayacaklarını söylerken, %13,87’si asla Apple TV 4K satın almayacaklarını bildirdi. Farkında olmayanlar için Apple Card, Apple Pay gibi faydalı hizmetlere erişebilen bir kredi kartına benzer, ancak eleştirmenler tarafından geniş çapta kabul görmedi ve Forbes’ta 2,5 yıldız ve The Balance’da üç yıldız aldı. Bununla birlikte, özellikle ankete katılanların her biri, altı ürünün her biri hakkında önceden sağlam bir fikre sahip olmak için yeterince eğitimli değilse, anket sonuçlarında her zaman tutarsızlık ortaya çıkabilir.

Apple Watch, Halkın %14’ü Tarafından “Asla” Satın Alınmayacak!

Apple’ın daha popüler ürünlerinden bazılarının (Apple Watch ve AirPod’lar gibi) ortak bir favori olduğunu düşünüyorsanız, ankete katılanların %14,52’sinin asla bir Apple Watch satın almayacağını söylediğini, oysa büyük bir çoğunluğun Apple Watch satın almayacağını söylediğini öğrenince şaşırabilirsiniz. Katılımcıların %19,35’i asla AirPods satın almayacağını söyledi. Bu, sokaktaki her beş kişiden birinin AirPods satın almaya karşı olduğu ve kabaca yedi kişiden birinin Apple Watch satın almaya karşı olduğu anlamına gelebilir.

Kaynak: SlashGear

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...