İkonik Otomobiller Serisi: Supernatural Dizisinden 1967 Chevrolet Impala

Dizi ve filmlerde yer alarak ikon haline gelmiş efsanevi otomobiller serimizdeki ikinci otomobil, Supernatural dizisiyle özdeşleşmiş olan 1967 Chevrolet Impala modeline yakından göz atacağız.

1967 Chevrolet Impala ve Özellikleri

1967 Chevrolet Impala; V8 motor, 385 beygir güç, 624 Nm tork değerleriyle tam bir Amerikan canavarı. Bu özelliklere bakıldığında, otomobilin yakıt tüketiminin oldukça fazla olduğunu da söylemek yanlış olmaz.

5415 mm uzunluk, 2029 mm genişlik, 1382 mm yüksekliğe ve 490 litre bagaj hacmiyle klasik bir Amerikan ikonuna dönüşen Impala’nın, tabiri caizse gemi gibi olduğunu söyleyebiliriz.

Supernatural ve 1967 Chevrolet Impala

Birçok kişi tarafından sevilerek izlenen Supernatural dizisinde, Sam ve Dean Winchester kardeşlerin maceralarına odaklanılıyor. Impala modeli ise, Winchester kardeşlere babalarından miras kalıyor. Ancak bu araba onlar için yalnızca bir ulaşım aracı değil, daha çok Winchester ailesinin bir parçası konumunda.

Impala’nın bagajında, Winchester’lara avlanma faaliyetlerinde yardımcı olmak için değiştirilmiş ve hazırlanmış bir dizi silah bile yer alıyor. Dean, dizi boyuca Impala’dan sevgiyle “Baby” demesiyle öne çıkıyor.

Dizinin bütün aksiyon sahnelerinde başrolde olan ikonik otomobil, Winchester kardeşler için aynı zamanda bir “ev” konumunda. Genellikle göçebe bir hayat yaşayan kardeşler, evleri olmadığından çoğu zaman otelde kalsalar da bazen baba mirası arabaları onların evi oluyor ve orda uyuyorlar. 

Dizi Boyunca Birçok Impala Modeli Kullanıldı

Dizi boyunca toplamda 6 farklı Impala modeli kullanıldı. Bunlardan bazılarının orijinal rengi farklı olduğu için siyaha boyanmak zorunda kalındı. Dizinin çekimleri boyunca kullanılan modellerden bazıları aldıkları hasar sebebiyle hurda oldu. Çekimde kullanılan arabalardan ise yalnızca iki tanesi sağlam kaldı.

Dizi Sonrasında Impala’ya Ne Oldu?

Geçen 15 sezonun ardından dizinin başrollerinden Jensen Ackles (Dean Winchester), dizide ikon haline gelmiş otomobili dizi yapımcılarının izin vermesiyle birlikte kendisinde tutmaya karar verdi. Supernatural hayranları, Dean’in “bebeğinin” başından beri Winchester’larla, dizinin birçok yan karakterinden daha uzun süredir olduğunu biliyorlar. Ackles’ın arabaya bağlı olarak büyümesi ve otomobili kendisinde tutarak anılarını canlı tutmak istemesi de pek şaşırtıcı değil.

Sevilen dizi Supernatural’da ikon haline gelmiş Impala modelinin özelliklerini ve dizideki hikayesini bu yazımızda sizler için derledik. İkon haline gelmiş ve detaylarını öğrenmek istediğiniz başka bir otomobil modeli varsa yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...