House Of Dragon dizisinden yeni görüntüler geldi!

HBO’nun popüler dizisi Game Of Thrones’un spin off’u olan House Of Dragon’ın çekimleri geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Covid-19 nedeni ile kesimler birden fazla kes kesintiye uğramıştı fakat şu anlık bir sorun bulunmuyor.

HBO’nun Targaryen hanedanını konu alan Game of Thrones prequel’i House of the Dragon, geçtiğimiz günlerde prodüksiyonu ve oyuncu kadrosu netleştirilerek çekilmeye başladı. HBO, Matt Smith’i bir Targaryen prensi olarak gösteren birkaç yeni karakter fotoğrafı yayınladı. Smith, daha önce The Crown dizisinde de prens rolü oynamıştı.

House Of Dragon

George R.R. Martin tarafından kaleme alınan “Buz ve Ateşin Şarkısı” adlı seriden esinlenerek Game of Thrones, 2019 yılında final yapmıştı. Son sezonu ile oldukça olumsuz eleştiriler toplayan seri, çoğu izleyecinin aklında buruk bir şekilde kaldı. HBO, bu durumu biraz da olsa spin-off’lar ile toparlamak istiyor. GOT evreni oldukça geniş bir tarihe sahip ve pek çok yan içerik çıkarılabilir. Spin off’ların ilk ayağı ise House of Dragon olacak.

House of the Dragon dizisinde Emma D’Arcy, Prenses Rhaenyra Targaryen‘i Steve Toussaint ise The Sea Snake‘i canlandıracak. Aynı zamanda Paddy Considine, Kral Viserys Targaryen karakterine hayat verirken Prens Daemon Targaryen karakteri Matt Smith tarafından canlandırılacak. Sound of Metal filmiyle akıllarda kalan Olivia Cooke dizide Alicent Hightower‘ı canlandırırken Rhys Ifans ise Otto Hightower karakteri rolünde olacak.

House of Dragon ne zaman çıkacak?

Martin’in House Targaryen’in tarihi hakkındaki kitabı, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürüldü ve gelecek dizinin kaynak materyali olacak. Hikaye, bildiğimiz Game of Thrones olaylarından 300 yıl önce başlıyor ve özetine göre Ejderhaların Dansı (Targaryen iç savaşı) ve Doom of Valyria’nın sonraları gibi büyük savaşları kapsıyor.

house of dragon

2020 Television Critics Association basın turunda, HBO programlama başkanı Casey Bloys, House of the Dragon’un iki yıl içinde gelmesini beklediğini söyledi. Son teslim tarihine göre “Benim tahminim 2022’de bir zaman” dedi. Bloys, yaratıcı ekibin çoktan yazmaya başladığını ekledi. Resmi GoT Twitter da üretimin resmi olarak 2021’de başlayacağını doğruladı. Hesap, ejderhaların nasıl görüneceğine dair bir fikir bile paylaştı. “Ejderhalar geliyor” şeklinde bir tweet atıldı.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...