Ana SayfaGündemHome Office Çalışma: Amazon'dan Yeni Karar

Home Office Çalışma: Amazon’dan Yeni Karar

Amazon CEO’su Andy Jassy, ​​Pazartesi günü çalışanlarına ofis çalışanları için evden çalışma politikalarındaki bir değişikliği özetleyen bir e-posta gönderdi. Ağustos ayı itibariyle plan, çalışanların haftada üç gün ofiste ve haftada iki gün uzakta geçirmesi beklentisiyle Ocak 2022’de ofislere geri dönmesiydi. Ancak Pazartesi günü açıklanan yeni politika kapsamında Amazon, bireysel ekiplerin çalışanlarının ofise ne sıklıkta gelmesi gerektiğine karar vermelerine izin veriyor. Home office çalışma pek çok kişiye cazip geliyor.

Home Office çalışma hayatımıza yerleşiyor

Jassy’nin yeni politikalara ve nasıl çalışacaklarına ilişkin açıklaması:

Kurumsal rollerimiz için, insanların haftada üç gün ofiste çalıştıklarını belirtmek yerine, bu kararı bireysel ekiplere bırakacağız. Bu karar, Yönetici düzeyinde ekipler halinde verilecektir. Çoğunlukla uzaktan çalışmaya devam eden ekiplerin, uzaktan ve ofiste bazı kombinasyonlarda çalışacak diğer ekiplerin ve yine de ekibin çoğunlukla ofiste çalışmasıyla müşterilere en iyi hizmetin verildiğine karar verecek olan ekiplerin olmasını bekliyoruz. Kasıtlı olarak kaç gün veya hangi gün olduğunu belirtmiyoruz – bu, Yöneticilerin üst düzey liderleri ve ekipleriyle karar vermesi içindir. Kararlar, müşterilerimiz için en etkili olana göre yönlendirilmelidir; ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, işin nerede yapıldığına bakmaksızın hepimiz müşterilere nasıl teslim ettiğimizle değerlendirilmeye devam edeceğiz.

Jassy, ​​çalışanların planları hakkında 3 Ocak’tan önce ekip liderlerinden haber almayı beklemeleri gerektiğini söylüyor. Ancak Jassy’ye göre, “Çalışanlarımızın çoğunun, bir gün önceden haber vermek üzere bir toplantı için ofise kolayca seyahat edebilecekleri çekirdek ekiplerine yeterince yakın olmasını istiyoruz”. Çalışanlar ayrıca, çalıştıkları ülkede çalıştıkları sürece, yılda dört haftaya kadar tamamen uzaktan çalışabilecekler.

Bu değişiklikler yalnızca ofis çalışanları için geçerlidir; şirketin ambar çalışanları, sürücüleri, AWS veri merkezi çalışanları, perakende çalışanları ve cihaz geliştiren çalışanları dahil olmak üzere diğer çalışanların zamanlamaları o kadar esnek olmayacaktır.

Amazon, COVID-19 salgınıyla ilgili belirsizlikler nedeniyle çalışanlarını ofise geri getirme planlarını yakın zamanda revize eden tek şirket değil. Ağustos ayında hem Apple hem de Google, ofise zorunlu dönüşlerini Ocak 2022’ye itti. Eylül ayında Microsoft bir adım daha ileri giderek ofisinin yeniden açılmasını süresiz olarak erteledi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Müslümanlar İle Arasını Açıyor mu?

Apple, Kuran okumak ve dinlemek için popüler bir uygulama olan Kuran Majeed'i Çin'deki App Store'dan kaldırdı. Şirketin, hükümet yetkililerinin talebi üzerine uygulamayı kaldırdığı bildirildi,...

Steam, Blockchain Temelli Her Şeyi Yasaklıyor!

Valve'ın "Steam'de Yayınlamamanız Gerekenler" listesine eklenen bir kurala göre, blok zinciri teknolojisi kullanan veya kullanıcıların NFT veya kripto para alışverişi yapmasına izin veren oyunlara...

Google Arama Sonuçları Eskisi Gibi Olmayacak

Google, insanların arama sonuçları üzerinden gezinme biçiminde temel bir değişikliği denediğini duyurdu. Bir blog gönderisinde şirket, sosyal medya tarzı sürekli kaydırma lehine iOS ve Android'de...