Harley-Davidson Elektrikli Bisikletleri Google Cloud Destekli Olacak!

Harley-Davidson’dan alt şirketi Seri 1, ikinci nesil premium e-bisiklet serisini piyasaya sürdü ancak en büyük değişiklikler şirketin uygulamasında olacak. Güncellenen motosikletler, Seri 1’in Google Cloud ile olan yeni ortaklığı tarafından sağlanan bir dizi yeni yazılım özelliğiyle birlikte gelecek. Harley-Davidson Elektrikli Bisikletleri bu bağlamda neler sunacak?

Şirket, Google Cloud’un yeni “stratejik eMobility ortağı” olarak Seri 1’i seçtiğini, yani e-bisiklet üreticisinin Google’ın yazılım ürünlerini araçlarına ilk entegre edenlerden biri olacağını söylüyor.

Harley-Davidson Elektrikli Bisikletleri ve Google Cloud Neler Sunacak?

Seri 1, yazılımla etkinleştirilmiş e-bisikletlerin sahiplerinin seyahatlerini izlemelerine, veri toplamalarına ve “güvenliği ve güvenliği önemli ölçüde iyileştirmelerine” olanak tanıyacak. Ek bir satış noktası olarak, e-bisiklet endüstrisinde bulut bağlantılı yazılıma sahip bisikletleri kurma eğilimini yansıtıyor.

Yeni ortaklığın en önemli parçası, sahiplerinin adım adım navigasyonu görebilecekleri, sürüş verilerini toplayabilecekleri ve bisikletlerindeki güvenlik özelliklerini kontrol edebilecekleri Seri 1 uygulaması olacak. Seri 1, şirketin “Google Cloud analitiğine ve iş zekasına erişim ve Google Cloud AI işlevselliği ile entegrasyon” sayesinde daha ileri teknoloji özelliklerin geleceğini vaat ediyor. Google Cloud ayrıca bisiklet ve kullanıcının akıllı telefonu arasında daha güçlü bir bağlantı sağlayacaktır.

Çoğu e-bisiklet, bir akıllı telefon uygulamasına bağlanmak için Bluetooth kullanır, ancak Seri 1’in bisikletleri, sahiplerinin görüş alanlarında olmadıklarında bile bisikletlerine bağlanabilmelerini sağlamak için Bluetooth’a ek olarak hücresel veri ve GPS teknolojisini kullanır.

Seri 1 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Seri 1, Ekim 2020’de Harley-Davidson’dan ayrılan bağımsız bir elektrikli bisiklet şirketidir. Mevcut serisinde, fiyatları 3.399$ ile 4.999$ arasında değişen dört bisiklet bulunmaktadır. Her biri 250 W sürekli güç üretebilen ve 20mph’lik en yüksek hızlara ulaşabilen orta güçte bir motorla birlikte gelir – Rush/Cty Speed ​​modeli ise 28mph’e kadar çıkabiliyor. Güç aktarma organları, ikinci nesil bisikletlerde aynı olacak. Büyük değişikliklerin çoğu yüzeyin altında. Bunlar, yanıp sönen ışıklar, devre dışı bırakılmış pedal yardımı işlevi ve gerçek zamanlı konumlar gibi gelişmiş güvenlik özelliklerini içerir. Tüm bunların yanında ürünün Türkiye satışı ise hala yok.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...