GTA 6 İçin Heyecanlandıran Harita Bilgileri Ortaya Çıktı!

Oyun dünyasının merakla beklediği GTA 6 için herkesi heyecanlandıracak bir harita bilgisi ortaya çıktı! Yeni oyunun haritası nasıl olacak?

Bu yıl, Grand Theft Auto hayranlarının beklediği haberi gördü ve Rockstar Games, bir sonraki GTA oyununun çalışmalarının “iyi bir şekilde devam ettiğini” doğruladı. Ve GTA 6’nın ilk fragmanının 2022’de düşebileceğine dair söylentiler dolaşırken, beklenen oyun hakkında başka bir heyecan verici güncelleme de ortaya çıktı. Bu, GTA 6 haritasının boyutunu ima edebilecek bir patent tespit eden bir Reddit kullanıcısından geliyor.

GTA 6 İçin Harita Patenti

Bugün erken saatlerde, Reddit’teki bir kullanıcı olan u/CoryLVV, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi web sitesinde Take-Two Interactive‘in yalnızca birkaç gün önce yayınlanan bir patentine rastladı. “Çok Oyunculu Ağ Oyun Ortamında Oturum Yönetimi için Sistem ve Yöntem” başlıklı patent, şirketin herhangi bir arabelleğe alma veya bekleme olmadan oyuncuları bir oturumdan diğerine otomatik olarak değiştirmesine olanak tanıyan bir sistemin ana hatlarını veriyor. Bu, Grand Theft Auto 6 haritasının büyük olasılıkla devasa olacağını ve her biri farklı bir oturuma bağlı olan farklı bölgelere ayrılacağını ve gerçekte olduğundan daha kalabalık olduğu yanılsamasını yaratacağını gösteriyor.

Patent, Grand Theft Auto’nun çok uzun süredir devam ettiği bilinen korkunç yükleme ekranlarından birini deneyimlemek zorunda kalmadan oyuncuları bir oturumdan diğerine değiştirecek bir oyun içi sistem için gibi görünüyor. Patent, yükleme sürelerini önemli ölçüde azaltmanın yanı sıra, oyuncuların bölgeler arasında geçiş yapmaları gerekeceğini düşünerek keşfedebilecekleri devasa alanlar olacağını da ima ediyor. Bu söylenti, potansiyel olarak GTA 6’nın başka bir göçmen hikayesi olmasına yol açabilir, çünkü çok sayıda büyük alan, oyuncuların keşfetmesi için birden fazla eyalet ve hatta ülke ile çakışabilir.

Büyük bir alan haberi iyi olsa da, diğer Reddit kullanıcıları, birbirine bağlı birden fazla alanda var olan potansiyel olarak düzinelerce oyuncunun ortaya çıkardığı sonuçlardan korktular. Zaten Grand Theft Auto 5, oyuncuların bir hevesle oyuncuları öldürmek için oyunun devasa silah ve araç cephanesini kullanmasıyla üzücü sorunlar yaşıyor. Birden fazla bölgenin eklenmesi ve çok sayıda oyuncunun bir arada yaşama fırsatı ile, kederli şikayetler tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Eğer bu durum doğruysa, oyuncular büyük haritalar arasında geçiş yapabilme imkanına sahip olabilmek için hızlı bir sisteme de sahip olmaları gerekebilir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...