GTA 6 Araba Özelleştirme Konusunda Çığır Açacak!

Sızan yaklaşan oyun “Grand Theft Auto VI” (“GTA 6”) hakkında ayrıntılar gelmeye devam ediyor – bu durumda, araba özelleştirme seçenekleri hakkında bilgiler de dahil. Araçlar “GTA” evreninde önemli bir role sahiptir ve oyuncuların şehirde ortalıkta dolaşarak ortalığı kasıp kavuran en büyük yollarından biridir. GTA 6 araba özelleştirme konusunda çığır açacak demek bu noktada yanlış olmaz gibi duruyor!

Görünüşe göre, oyunun bu temel doğası hakkında hiçbir şey değişmeyecek, ancak oyuncular, en azından 18 Eylül’de bir forumda görünen düzinelerce sızdırılmış videodan bazılarına dayanarak, bazı büyük araba özelleştirme seçenekleri alacaklar. Bu sefer, kliplerde görünen ismin birden fazla örneğinin kanıtladığı gibi, oyun bir kez daha Vice City’de geçecek gibi görünüyor – ancak, “Grand Theft Auto” serisindeki 2002 “Vice City” girişiyle karşılaştırıldığında, Bu sürüm, geliştirilmiş grafikler ve oynanışla çok daha modern görünüyor.

GTA 6 Arabalar Konusunda Daha Fazla Seçenecek Sunacak

Diğer “GTA” taksitlerinde yer alan araçlarla karşılaştırıldığında, sızdırılan videolardan bazıları “GTA 6″daki arabaların oyunculara daha fazla özelleştirme seçeneği sunacağını ortaya koyuyor. Ana karakterlerden birinin bir aracın direksiyonuna geçtiğini görüyoruz, arabanın içini ayarlanabilir elemanlarla düz bir şekilde görüyoruz. Başka bir video, sahneyi test eden kişi koltuğu ayarlarken, bir arabanın kabinini farklı bir açıdan gösteriyor ve bu sefer sadece kişiselleştirme seçeneğini değil, aynı zamanda aracın iç kısımlarına verilen detaylara gösterilen özeni de ortaya koyuyor.

Sürücü koltuğunun yüksekliği artırılıp azaltılabiliyor, ayrıca yatırma seçeneği de var. Bu sızdırılmış klipte görünen bir hata ayıklama öğesi, ön ve arka süspansiyon da dahil olmak üzere araçların diğer yönlerinin de özelleştirilebileceğini gösteriyor. Oyuncu, kaputu ve bagajı açabilecek, camları kontrol edebilecek ve güneş siperliklerini de içeren “çeşitli” olarak sınıflandırılan diğer öğeleri ayarlayabilecek gibi görünüyor. Sızan başka bir klip, farklı bir hata ayıklama menüsünü ve sürücü koltuğundan oluşturulan sahneyi ortaya koyuyor. Bu menüde, aynalar, kolçaklar, fren, debriyaj, gaz ve direksiyon kolonu dahil olmak üzere otomobilin içinde ayarlanabilen diğer unsurları görüyoruz. Menü, oyuncuların el frenini çekebileceklerini ve torpido gözünü de açabileceklerini gösteriyor.

GTA 6 Çıkış Tarihi Belli Değil!

Ne yazık ki, sızıntı bizi en az birkaç yıl boyunca piyasaya çıkması beklenmeyen “Grand Theft Auto VI” için çıkış tarihine yaklaştırmıyor. Hit oyun serisinin arkasındaki şirket olan Rockstar Games, Şubat 2022’de altıncı büyük oyunu yapmayı planladığını duyurdu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...