Google ve Samsung ortak çalışacak!

Google ve Samsung akıllı saat üretiminde birlikte çalışacaklar. Google, geçici olarak “Wear” adı verilen yeni bir giyilebilir işletim sistemi için Samsung’un Tizen giyilebilir işletim sistemi ile bir araya gelerek saat sektöründe bir kez daha yeniden başlıyor . Şirket, Wear OS’den vazgeçerek havlu atıyor. Bir kez daha deniyor, bu sefer Samsung’un Tizen işletim sistemi, Google’ın üstesinden gelemediği zorlukları çözmesine ve dolduramadığı boşlukları doldurmaya yardımcı oluyor. İyi bir akıllı saatle ilgilenen Android sahipleri için teorik olarak iyi bir haber, ancak Google’ın bugüne kadarki akıllı saat alanında gösterdiği zayıf çabalar anlaşılan üzere boşa gitti.

Google’ın Wear OS’yi (Android Wear) ilk kez piyasaya sürmesinden bu yana geçen yıllarda, hiçbir zaman gerçekten iyi bir Android destekli akıllı saat olmadı. Samsung’un Tizen destekli saatleri yıllardır en iyi seçenek oldu, ancak sonuçta Samsung markasına ait saatlerdi. Yine de en iyi şekilde Samsung telefonlarıyla çalıştılar ve diğer Android cihazlarla yeterince iyi olsalar da, çalıştırmaları için yüklenmesi gereken ekstra yardımcı uygulamaların ağırlığı vardır. Kusursuz bir deneyim sunamıyordu.

Google ve Samsung

Google ve Samsung akıllı saat üretecek

Google, modern çağın en önemli yazılım geliştirme şirketlerinden biri olan ve dünya çapında üç milyardan fazla akıllı telefon için ortak bileşenin arkasındaki beyin olan Android’in yaratıcısı olarak anılıyor. Kaynakları neredeyse sınırsızdır ve yıllar içinde akıllı saat ve giyilebilir bilgi işlemlere ciddi yatırımlar yaptı: 2019’da Fossil’in gizli giyilebilir teknolojilerinden bazılarına 40 milyon dolar ve Fitbit’i satın almak için son 2,1 milyar doları gözden çıkarmıştı. (Bu, HTC’nin akıllı telefon tasarım ekibi için 1,1 milyar ABD doları ve mevcut Pixel donanım grubu da dahil olmak üzere Google’ın donanım ekibinin geri kalanının çok küçük parçası)

Google’ın neden son birkaç yıldır Samsung’un geliştirdiği pil ömrü, uygulama desteği ve performans avantajları gibi artılardan yararlanmak istemesi oldukça anlaşılabilir; ancak Google’ın neden bunlardan hiçbirini kendi başına oluşturmayı başaramadığını anlamak daha zor bir konumda.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...