Google, katlanabilen telefonunu ne zaman çıkaracak?

Google, bir Pixel Watch hakkında bir süredir yorum yapmaktan kaçınıyor, ancak bir Pixel Fold katlanabilir telefon hala olası görünüyor – geçen Ağustos ayında şirketin ilk katlanır Pixel telefonunu 2021’in sonlarında piyasaya sürmeyi planladığını ortaya çıkaran bir sızıntının ardından, Kore endüstri sitesi TheElec şimdi Samsung’un bu yılın sonlarında tanıtılacağı bildirilen Google, Vivo ve Xiaomi’nin yaklaşan katlanır telefonları için bu Ekim ayında katlanır OLED panel üretimine başlayacağını bildiriyor.

Google, katlanan telefon hırslarını tam olarak bir sır olarak tutmadı; 2019’da kendi katlanır ekranları için patent başvuruları yayınladı ve uzun bir süredir bunların prototiplerini yaptığını kabul ederek CNET’e “henüz net bir kullanım durumu” olmadığını söyledi. Ancak şimdi, Google’ın neredeyse duyurmaya hazır olabilecek katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor.

Google

Google katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor

9to5Google, yaklaşan Pixel 6 ve Pixel 5a 5G olduğuna inanılan diğer kod adlarının yanı sıra, geçen ay Android 12’nin kodunda yeni bir referans bile buldu. TheElec, içe doğru katlanan tek bir 7.6 inç panele sahip olacağını söylerken, Vivo’nun yaklaşmakta olan telefonunun 8 inçlik bir ana ekrana ve 6.5 inçlik bir dış ekrana sahip olacağını söylüyor. Yeni Xiaomi telefonunun ekranının boyutundan bahsetmedi. Pixel Fold’un gerçekten Google’ın kendisi tarafından tasarlanan bir ekranla gelip gelmeyeceği belli değil, ancak bu mümkün; Samsung, diğer birçok şirket için sözleşmeli üretici olarak hareket eder ve örnek olarak Apple’ın kendi geliştirdiği işlemcilerden bazılarını üretir. Her iki durumda da, ekran üretiminin bir kısmı hala büyük ölçüde Samsung’a ait olabilir: ETNews, Samsung’un tescilli ultra ince kapak camını (teknik olarak Alman üretici Schott tarafından yapılmıştır) diğer akıllı telefon üreticilerine tedarik edeceğini ve Google’ın beklendiğini bildirdi.

Yıllardır denenmekte olan “katlanabilir telefon” modelleri o kadar da kullanışlı sayılmamakla birlikte üretimi de kolay olmayan bir cihaz. Google’ın başladığı işi bitirip bitirmeyeceği merak konusu fakat rakiplerinin daha sade bir tasarım ve daha çok özellik ile geldiğini düşünürsek Google da başka bir yol düşünebilir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...