Google I/O 2022 Etkinliğinde Neler Tanıtılacak?

Google, 11 Mayıs çarşamba günü Google I/O 2022 etkinliğini düzenleyecek. Etkinlikte bir çok konu hakkında açıklama yapılması bekleniyor. Peki ya Google I/O 2022’den beklentiler neler ve etkinlikte hangi konular konuşulacak?

Google I/O 2022 Beklentileri

Google’ın, 11 Mayıs’ta Google I/O etkinliği başlayacak. Etkinlikte önümüzdeki 12 ay içinde Google’ın piyasaya süreceği ürünler hakkında donanım ve yazılım olarak bilgiler vermesi bekleniyor.

Konferansta donanımsal açıdan, Pixel Watch ve Pixel 6 akıllı telefonlar ayrıca yeni kablosuz kulaklıklar hakkında bilgi verilmesi bekleniyor. Yazılımsal olarak ise Google’ın bu yıl içinde piyasaya süreceği olan bir sonraki ana sürümü Android 13 işletim sistemi, Wear OS ve Android TV gibi diğer platformlar için yeni özellikler ve daha birçok şey hakkında açıklama yapılması bekleniyor.

Pixel Watch

Günüzmüzde birçok markanın akıllı saati bulunmakta. Google’ın da kendi akıllı saatini yapacağına dair söylentiler vardı. Bu yıl Google’ın akıllı saatini duyurması bekleniyor. Google’ın bu yıl akıllı saat çıkaracağına dair çok fazla bilgi sızıntısı oldu. Bu sızıntılarda akıllı saat Pixel Watch hakkında bazı bilgiler de var.

Pixel 6A

Google yapacağı konferansta yeni telefon modeli olan Pixel 6A hakkında da bilgi vermesi bekleniyor.

Pixel 6A’nın Pixel 4A ve 5A’dan daha farklı özelliklere sahip olması bekleniyor. Gerek yazılımsal olarak gerek de donanımsal olarak Pixel’in yenilenmiş versiyonunu Pixel 6A’da görmeyi bekliyoruz.

Kablosuz Kulaklıklar

Söylentilere göre Google, Pixel Buds Pro adlı yeni bir kablosuz kulaklığı piyasaya sürmeyi planlıyor. Google’ın kablosuz kulaklığının nasıl olacağına ve hangi özelliklere sahip olacağına dair henüz bir bilgi yok. Ayrıca Google’ın şu anda olan Pixel Buds A adında bir kulaklığı da mevcut.

Android 13

Yazılımsal olarak, Google’ın mobil işletim sisteminin gelecek olan en yeni sürümü Android 13 dür. Android 13’ün teknik özellikler beta sürümünde yayınlanmıştı ancak yine de Android 13 detayları hakkında bir bilgi yok. Ancak Android 13 ile birlikte birçok yeni özelliğin gelmesi bekleniyor.

Ayrıca, Google’ın TV’ler için tasarlanmış Android TV ve Google TV yazılımı da var. Ve bu yıl bu yazılımlara bazı yeni özelliklerin geleceğini bekliyoruz. 

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...