Google, Chrome mobil için özelleştirmeler getirecek

Google, ücretsiz web tarayıcısı uygulaması Chrome için yeni özellikleri test etmeye başladı. Şirketin yaptığı denemelere göre uygulamanın mobil versiyonu için özelleştirme özelliği kullanıcılara sunulacak gibi görünüyor. Google, uygulama kullanıcılarına hangi özelleştirmeleri sunacak? Haberle ilgili detaylar yazımızda.

Dünyanın en popüler arama motorlarından Google Chrome’un mobil versiyonu için yeni bir özellik ortaya çıktı. Google, Chrome Beta 92 sürümü ve Canary 93 için getirilen özelleştirme özelliği için adres çubuğuna yeni bir düğme eklemesi yaptı.

Google Chrome mobil özelleştirmesi nasıl çalışacak?

Google, uygulamanın Android versiyonlarındaki özelleştirme denemesinde sekme tuşu ile adres çubuğu arasına yeni bir düğme ekledi. Yeni eklenen simgeyi özelleştirip sesli arama, paylaşma simgesi gibi birçok farklı Chrome kısayollarını eklemek bundan sonra mümkün olacak.

Ancak bu özellik şu an için Google Chrome Android versiyonunda bulunmuyor. Yeni eklenen ayarı Chrome Beta veya Canary üzerinden denemek isteyen kullanıcılar rahatlıkla deneyebilir. Beta veya Canary’nin Android uygulamasına sahip olan kullanıcılar uygulamanın “Ayarlar” sekmesi üzerinden yeni bir seçeneğin açıldığını görecekler. Toolbar Shortcut adı verilen bu ayar üzerinden istediğiniz özelliğin kısayolunu eklemek isteyen kullanıcılara büyük kolaylık sağlanmış oluyor.

Google Chrome mobil versiyonu özelleştirme ayarları

Google‘ın uygulamasının Android sürümü için bu güncellemenin gelip gelmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. Bunun yanı sıra Google, Google Canary ya da Chrome Beta üzerinde denediği her özelliği uygulamalarında kullanıma sunmuyor.

Uygulamanın Android versiyonu için denenen bu kısayol ekleme ve özelleştirme özelliği mobil versiyonun çok daha kullanışlı bir hale bürünmesini sağlıyor. Bu yeni özelliğin mobil cihazlarda kullanıma sunulması sonrası masaüstü versiyonuna gelmesi de beklentiler arasında yer alıyor.

Arama motorları konusunda pazarda zirvede yer alan Google, uygulamasına yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarını memnun etmeye devam edecek gibi görünüyor.

Google, arama motoru uygulamasına özel geliştirilen bu yeni özelliğin iOS için gelip gelmeyeceği hakkında ise herhangi bir bilgi vermedi. Özelliğin Android cihazlarda yaygınlaşması sonrası yine iOS kullanıcılarına da sunulabileceği tahmin ediliyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...