Google Aramalar’a Enstrüman Akort Etme Özelliği Geldi

Dünyanın en büyük arama motoru Google, gitaristlerin akort etme sorununu ortadan kaldıracak yeni bir özelliği kullanıma sundu. Peki bu yeni özellik nasıl çalışıyor?

Google Aramaları ile enstrüman akort etme

Google Aramalar özelliğiyle birlikte artık kullanıcılar mobilden veya masaüstü cihazları üzerinden enstrüman akort etmek mümkün olacak. “Google Tuner” ismiyle sunulan bu özelliği kullanabilmek için arama kısmına yalnızca Google Tuner yazmanız yeterli olacak. Ancak özelliği kullanabilmek için bir mikrofon kullanmanız gerekiyor. Mikrofonun Google tarafından kullanılabilmesi için de erişim iznini vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde özellik doğru bir biçimde çalışmıyor.

Ancak bir mikrofona sahip olsanız bile cihazların farklı frekansları sebebiyle doğru ayarı yapmanız mümkün olmayabilir. Bu sebeple hem mobil hem de masaüstü cihazınızdan tek tek deneyerek hangisinin sizin için uygun olduğunu rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ayrıca bu ayarlar hem cihazınızdaki mikrofonun kalitesine hem de arka plandaki seslere de fazlasıyla bağlıdır. Bu yüzden enstrümanınızı mikrofona yakınlaştırmanız veya uzaklaştırmanız gerekebilir.

Akort etme özelliğinin kullandıktan sonra Google, size enstrümanınız için gerekli ayarlamaları yapmanız konusunda yönlendirmelerde bulunacaktır.

Bu zamana kadar internet üzerinde birçok akort etme uygulaması veya web sitesi yayınlanmasına rağmen Google’ın bu özelliği neden sunduğu ise büyük bir merak konusu.

Sizler Google’ın bu yeni özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...