God of War, PC İçin Geliyor: Çıkış Tarihi Duyuruldu

Bugün, PlayStation oyuncuları tarafından oldukça beğenilen God of War için bir PC sürümü olacağını ve çıkış tarihini öğrendik. Sony bugün sadece God of War’ın PC portunu değil, aynı zamanda oyunun çıkış tarihini de duyurdu ve gelecek yılın başlarında Steam‘de piyasaya sürüleceğini açıkladı. God of War, PC’ye sıçrayan bir dizi özel PlayStation oyununun en yenisidir ve tartışmasız şu ana kadar bir PC sürümü için onaylanan en büyük PlayStation franchise’ıdır.

God of War PC sürümü çıkış tarihi

Sony bugün, God of War‘ın 14 Ocak 2022‘de PC’ye çıkacağını duyurdu – bugünden yaklaşık üç ay sonra. Buna ek olarak, God of War’ın PC sürümü, platform için 4K çözünürlük ve kilitlenmemiş kare hızları desteği de dahil olmak üzere çeşitli geliştirmelerle birlikte gönderilecek.

Sony bugün PlayStation Blog’da “PC versiyonumuz, kurulumunuza göre görsel deneyiminize ince ayar yapabilmeniz için çok çeşitli grafik ön ayarları ve seçenekleri içeriyor” dedi. “Daha yüksek çözünürlüklü gölgeler ve iyileştirilmiş ekran alanı yansımalarından GTAO ve SSDO ile ortam kapatma hattındaki iyileştirmelere kadar – PC’deki God of War, platforma özgü çarpıcı görsel kalite yaratabilir.”

Sony ayrıca God of War’ın 21:9 geniş ekran desteğiyle birlikte NVIDIA DLSS ve Reflex‘i destekleyeceğini doğruladı. God of War, DualShock 4, DualSense veya diğer Windows uyumlu gamepad’ler kullanılarak oynanabilir ancak klavye ve fareye sadık olanlar için, duymak her zaman güzel olan tamamen özelleştirilebilir tuş atamalarına da sahip olacağız.

Oyun için bir Steam listesi zaten yayında, ancak ne yazık ki bizim için henüz God of War’ın tam özelliklerini listelemiyor. 80 GB sabit disk alanı ve DirectX 11 gerektireceğini biliyoruz, ancak minimum ve önerilen CPU’lar ve GPU’lar yalnızca “çok yakında” olarak listeleniyor. Sony, çıkış tarihine yaklaştıkça God of War’ın PC bağlantı noktası hakkında daha fazla bilgi vereceğini söyledi, bu nedenle tam özellik listeleri açıklandığında size haber vereceğiz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...