God of War ertelendi, İşte yeni tarih!

Bir sonraki God of War oyunu 2022’ye ertelendi. PS5 için tasarlanan oyunun aslında 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, PlayStation blogunda paylaşılan bir gönderide haberi doğruladı ve “bu açıklamayı biz yaptık” dedi. Santa Monica Studio’nun hepimizin oynamak istediği muhteşem God of War oyununu sunabilmesini sağlamak için bu oyunu gelecek yıla erteleme kararı aldık.” şeklinde de bir açıklamada bulundu. Bugün ayrıca bir sonraki God of War’ın PS4 versiyonunun geliştirilme aşamasında olduğunu öğrendik. Stüdyo, gecikmeyi onaylayan bir tweet yayınladı.

God of War

God of War Playstation 4 için de gelecek!

Bu, Sony’nin diğer büyük bütçeli tek oyunculu oyunu Horizon Forbidden West’i zor bir duruma sokacak mı? En büyük soru işaretleriden bir tanesi bu olurken direktör Hulst, ekibin geçici olarak 2021 tatilinde bir sürüm yayınlamayı planladığını, ancak ekibin bir çıkış tarihi belirlemeyeceğini söyledi. Hem Horizon hem de God of War gelişiminin “performans yakalama ve yeteneğe erişimden etkilendiğini” söylüyor. God of War’ın bir sonraki Horizon oyununun çıkış penceresini çevreleyen gecikme ve belirsizlik haberi hayal kırıklığı yaratabilirken, Hulst stüdyolarında sıkıntıdan kaçınma konusunda bir açıklama yaptı. “Bu şeylerle, bir şeyler vermeli. Unvanlarımızın kalitesi olamaz ve kesinlikle muhteşem ekibimizin sağlığı da olmayacak.”

Stüdyonun durumla ilgili attığı tweet:

Geçen yıl bir sonraki God of War teaserının yayınlanmasından bu yana, topluluğumuzun bize gösterdiği sevgi miktarı karşısında alçakgönüllü olduk. Kratos ve Atreus’un yolculuğunun bir sonraki bölümünü deneyimlemek için heyecanlanan bu kadar çok insanı görmekten inanılmaz derecede minnettarız. Ekibimizin, yaratıcı ortaklarımızın ve ailelerimizin güvenliğini ve esenliğini korurken en yüksek kalitede bir oyun sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz. Bunu akılda tutarak, yayın penceremizi 2022’ye kaydırmaya karar verdik. Devam eden desteğiniz için hepinize teşekkür ederiz, çalışmalarımızda size göstermek için sabırsızlandığımız bazı heyecan verici şeyler var!

Santa Monica Stüdyosu

Yeni oyunun da Playstation 4 için gelecek olması eski konsol sahiplerini sevindirse de yeni nesil konsol olan Playstation 5’i sırf bu tarz özel oyunlar için alan kesim bir parça da olsa duruma sıcak bakmıyor olabilir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...