Ford’un Lüks Markası Lincoln Elektrikli Otomobilini Duyurdu

Ford’un lüks markası Lincoln, yaklaşmakta olan elektrikli araç sektörü fırsatlarını kızıştırmanın bir yolu olarak 20 Nisan’da “tamamen elektrikli konsept aracını” sergileyeceğini duyurdu. Kısa bir videoda şirket, şu anda herhangi bir sedan üretmediği için muhtemelen daha küçük bir SUV veya crossover olacak olan aracın kısmi bir taslağını gösteriyor. Bilmeyenler için Lincoln, aslında tamamen Ford’a bağlı bir marka ve sadece lüks sınıf araçlar üretiyor. Bu bağlamda Lincoln elektrikli aracını tanıtacak.

Lincoln Elektrikli Aracını Duyurdu

Electrek’in belirttiği üzere, şirket üç eklenti melezi sunsa da, şu anda tamamen elektrikli Lincolns yok. Geçen yıl şirket, “tüm araç portföyünü 2030’a kadar elektrikli hale getirme” planlarını açıkladı ve ilk tam elektrikli otomobilinin 2022’de “ilk görücüye çıkacağına” söz verdi.

Bir konsept otomobil olarak, Lincoln’ün önümüzdeki hafta tanıtması beklenen bu model aslında hiç satıla çıkmayacak. Modelin amacı elektrikli araç sektörüne girdiklerini ve kendi otomobillerinin aşağı yukarı nasıl görüneceğini belirtmek. Ancak şirketin duyurusu, “markanın yakın gelecekte çıkacak tam elektrikli araçları için ilham kaynağı” olacağını söylüyor; bu, şirketin bu yılın sonuna kadar gerçekten satın alabileceğiniz bir EV (elektrikli araç) duyuracağı anlamına geliyor.

Ford’un halihazırda gelecekteki elektrikli lüks SUV’ler için kullanılabilecek iki EV platformu var. Şirketin yakın gelecekte F-150 Lightning’e dayalı bir elektrikli Navigator ve Mustang Mach-E’ye dayalı bir crossover duyurması mümkün görünüyor. Bu konsept açıklaması muhtemelen en azından otomobil üreticisinin planlarına dair bir fikir sunacak. Elektrikli araçlar açısından rekabat her geçen gün daha da kızışıyor ve yeni haberlere tanıklık ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde de pil konusunda farklı bir boyut yaratmaya çalışan Nissan hakkında bir içerik paylaşmıştık. Tesla da üzerinde kalan sektörün liderliği konumunda bazı hamleler yapmayı deniyor ve şeyler duyuruyor.

Artık geleceğin elektrikli arabalardan ibaret olacağını anlamak güç değil; öyle veya böyle bir gün tam olarak tamamen geçiş sağlanacak. Yine de içten yanmalı motorlara büyük hayranlık duyan bir kesim de bulunuyor, bu kişilerin tepkisi ve yaklaşımı

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...