Ford Mustang Mach-E: Yılın En İyi Elektrikli Aracı!

2021 yılında en kullanışlı ve en iyi elektrikli araç Tesla Model 3 olarak seçilmişti. Fakat bu yıl tüketici raporları bu kararını değiştirecek. Tesla Model 3 yerini Ford Mustang Mach-E ile değişecek. Otomobil sektöründe rekabetin iyice kızıştığı bu dönemde Tesla, diğer markalara tozunu yutturmuştu diyebiliriz. Bu adım ile beraber Ford bir atılım başlatarak Tesla’yı geçen ilk firma olabilir.

Tesla, CR’nin EV sıralamasında uzun süredir hakim durumda ve Model 3, son iki yıldır pozisyonu koruyor. Ancak yayın, sürüş kalitesi, güvenilirlik ve araç içi kullanıcı deneyimleri gibi çeşitli faktörlerin onu Mustang Mach-E’de yeni bir kazanan olarak taçlandırmaya yönlendirdiğini söylüyor.

Ford Mustang Mach-E, Model 3’ün Yerini Alacak!

CR’nin editör yardımcısı Jeff Bartlett bugün “Hata yapmamak lazım, Model 3 hala harika bir seçim ve Tüketici Raporları bunu öneriyor” şeklinde konuştu. “Ama Mustang Mach-E aynı zamanda çok sportif, ayrıca daha pratik ve birlikte yaşaması daha kolay. Ford ayrıca daha sessiz ve daha iyi bir sürüşe sahip. Her iki otomobilde de geniş bilgi-eğlence merkezi ekranları var, ancak Mach-E’lerin kullanımı çok daha kolay ve Tesla’da olduğu gibi buz çözücüyü kullanmak veya aynaları ayarlamak gibi rutin özellikleri etkinleştirmek için birden fazla adım gerektirmiyor.”

Tüketici Raporları, güvenilirlik ve sürüş kalitesi ile bir dizi başka faktör hakkında bilgi toplamak için üyelerine her yıl bir anket gönderir. Bu yıl, yayının üyeleri “Mustang Mach-E ile şimdiye kadar çok az sorun bildirdi, bu da ona Model Y ve hatta Model 3 üzerinde önemli bir avantaj sağladı.” (CR, Mach-E’nin Tesla Model Y’ye Model 3’ten daha fazla benzediğini, ancak Model Y’nin güvenilirlik sorunlarının onu en iyi seçimlerin dışında tuttuğunu belirtiyor.)

Ford Mustang Mach-E Otonom Sürüşte Daha İyi

Ford kısa süre önce, 2021 Mustang Mach-E araçlarına kablosuz bir yazılım güncellemesi aracılığıyla BlueCruise adlı eller serbest sürücü destek sistemini tanıttı. (Sahipler, BlueCruise’a üç yıllık abonelik için 600 dolar ödüyorlar.) Kızılötesi bir sensör, sürücünün göz hareketlerini izliyor ve sürücünün dikkati dağılmaya başlarsa araç bir dizi uyarı veriyor. Buna karşılık, Tesla’nın sistemi sadece direksiyonda bir el gerektirir ve sürücünün görsel bakışını izlemek için bir sisteme sahip değildir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...