Ford araçlarda yeni bir dönem başlıyor!

Ford otomobilleri ve diğer klasmandaki araçları ile Türkiye’de ve Dünya’da oldukça tutulan bir marka. Sektörün ilklerinden bir tanesi olan şirket, günümüzün ve teknolojinin gerekliliklerini adım adım yerine getirmeye özen gösteriyor. Bir takım güncellemeler üzerinde çalışan Ford’un mühendisleri yeni dönem araçlara bazı yenilikler katacaklar.

Özellikle yük taşımak için piyasaya sürülen araçlarda ciddi atılımları içeren güncellemelerle ilgili tüm detayları sizler için bu haberimizde derledik.

Ford

Ford Motor Company sözcüsü “Geliştirilmiş, yükseltilmiş bir araç sürmenin artık sahipleri için düzenli bir deneyim haline geleceğini” söyledi çünkü otomobil üreticisi, şirketin Power adını verdiği güncellenmiş kablosuz yazılım teknolojisi aracılığıyla yeni özellikler ve iyileştirmeler sunmayı planlıyor. Ford, Kuzey Amerika’da F-150 ve Mustang Mach-E için ilk Power-Up yazılım güncellemelerinin Mart ayında başladığını ve Power-Up özelliğine sahip yeni araçlara sahip müşterilerin tercihlerini ve araç sorunlarını belirleyebileceğini söyledi. Ford, mühendislerinin bilgileri kalite ve yetenek iyileştirmelerine çevirebileceğini de ekledi.

Ford modelleri artık daha modern

Ford’un iş operasyonları ve kurumsal bağlantı direktörü Alex Purdy, “Yazılım güncellemeleri milyarlarca bağlı cihazda yaygın, ancak henüz araçlar için uygun vaziyette değil.” dedi. “Ford Power-Up yazılım güncellemeleri, onu milyonlarca insana hızla ulaştırarak bunu değiştirecek. Güncellemelerin siz uyurken gerçekleşebilmesi için daha sorunsuz teknolojiye yatırım yaptık ve bir sonraki yolculuğunuzu daha iyi bir deneyim haline getirdik.

Şirket, yeni ağ bağlantılı, ikinci nesil elektrik mimarisinin ve yeni teknoloji etkilerinin Power-Up’ın yazılım güncellemelerinin temeli olduğunu söyledi. Ford, “Bu hızlı ve kolay kablosuz yükseltmeler özellikleri, kaliteyi, deneyimleri, kabiliyeti ve rahatlığı artırmaya yardımcı oluyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu. Şirket, güncellemelerin “araç bilgisayar modüllerinin büyük çoğunluğuna – şimdiye kadar 80 mdoele – uygulanabileceğini söyledi – bu yükseltmeler, sahiplik deneyimini iyileştirmeye yardımcı olabilir ve bakım ihtiyacını azaltmaya yardımcı olabilir.”

Ford ayrıca, şirketlerin üç yıla kadar ücretsiz bağlantıyla “Sektörün bugüne kadarki en geniş Alexa sesli komut sistemi” olarak adlandırdığı şeye hazırlık için Amazon ile birlikte çalıştığını açıkladı. Şirket, “Yalnızca bu yıl, birçok insanın evlerinde sahip olduğu aynı tür Alexa sesli komut işlevselliği ABD ve Kanada’daki 700.000 Ford araca bağlanacak ve bunu önümüzdeki birkaç yıl içinde milyonlarca araca ekleyeceğiz” dedi. Ford, önümüzdeki günlerde sektörün en teknolojik markalarından biri olmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...