Facebook; Instagram ve Messenger Kullanıcılarına Yeni Müjdeyi Verdi

Facebook, duyurduğu yeni güncelleme ile birlikte Instagram ve Messenger kullanıcılarına kolaylık getirecek bir yeniliği duyurdu.

Perşembe günü, Facebook, platformları ve Instagram arasında uygulamalar arası grup sohbetlerine ev sahipliği yapma özelliği de dahil olmak üzere bir dizi yeni ürün ve hizmeti duyurdu.

Facebook, Instagram ve Messenger arasında grup sohbeti

Duyurulan bu yeni özellik, Facebook’un geçen yıl bu tarihte tanıttığı Messenger ve Instagram arasındaki uygulamalar arası mesajlaşma özelliğini genişletiyor ve kullanıcıların Instagram ve Messenger arkadaşlarıyla grup sohbetleri başlatmasına olanak tanıyor.

Ek olarak, kullanıcılar artık tıpkı Messenger’da olduğu gibi Instagram DM’lerinde anket oluşturabilir. Grup sohbetlerinde ise kullanıcılar, ister Messenger uygulamasında ister Instagram’da arkadaşlarının aynı anda yazı yazdığını görebilecekler. Messenger’ın “Birlikte İzle” özelliği artık Reels ve IGTV videoları gibi Instagram gönderilerini de kapsayacak. “Cottagecore” ve “astroloji” gibi yeni sohbet temaları da eklendi.

Facebook, Instagram ve Messenger grup sohbeti özelliği

Facebook yaptığı açıklamayla, “Instagram’da bu özelliği kullanabilmesi uygun olan kişilerin %70’inden fazlasının, yeni Messenger deneyimi için güncellemeyi indirdiğini” ifade etti.

Geçtiğimiz yıllarda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘in farklı uygulamalar arasındaki temel teknik altyapıyı birleştirecek olan WhatsApp, Facebook ve Instagram arasındaki mesajlaşma hizmetlerini entegre etmeyi amaçladığı bildirilmişti. Amaç ayrıca, tüm bu farklı mesajlaşma platformlarında uçtan uca şifrelemenin geçerli olmasını sağlamaktır.

Söylenenlere göre Facebook’un bu yeni değişikliklerin arkasındaki amacı, bireysel ürünleri Facebook çatısı altında “birbirlerine daha fazla güvenmek” zorunda kalacak şekilde bir araya getirmek olabilir.

Sizler bu yeni özelliği beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...