Eternals vs Captain Marvel: Hangisi Daha Güçlü?

Marvel Studios’un Başkan Yardımcısı Nate Moore, Kaptan Marvel’in Eternals’dan daha güçlü olup olmadığını tartışıyor. Brie Larson’ın canlandırdığı Marvel Sinematik Evreni süper kahramanı, kendi adını taşıyan 2019 filminde tanıtıldı ve kısa sürede Avengers’ın en güçlü üyelerinden biri oldu. Çıkış takvimindeki bir sonraki MCU filmi olan Chloé Zhao’s Eternals’ın 5 Kasım’da vizyona girmesi planlanıyor. Peki herkesin merak ettiği Eternals vs Captain Marvel durumunun cevabı ne?

Süper kahraman takımları var olduğu sürece, hayranlar göreli güç seviyelerini karşılaştırmaya mecbur kaldılar ve kimin en üstte olacağını belirlemek için onları varsayımsal kavgalarda birbirleriyle karşı karşıya getirdiler. Kaptan Marvel, MCU’ya katıldığında yoğun tartışmalara yol açtı, arka planı Tesseract’ı (diğer adıyla Uzay Taşı) güçlerinin doğrudan kaynağı olarak ortaya çıkardı ve onu anında hesaba katılması gereken bir güç olarak tanımladı. Endgame’de Thanos’u tek başına mağlup edip edemeyeceği konusundaki tartışmalar kızışırken, Larson’ın süper kahramanı, gelecekteki tüm eklemelerin ölçülebileceği yeni bir MCU kriteri haline geldi.

Eternals vs Captain Marvel

Eternals vs Captain Marvel

SR’nin katıldığı Eternals setine yaptığı basın ziyaretinin bir parçası olarak, yapımcı Moore’dan Angelina Jolie’nin Thena’sını Kaptan Marvel kıstasına göre ölçmesi istendi ve o, bunun herhangi bir dövüşçü için zor bir soru olduğunu kabul etti. Ebedi savaşçıyı kozmik güçlere sahip Kaptan Amerika olarak tanımlıyor, bu yüzden hemen göz ardı edilmemeliydi, ancak yapımcılar karakterleri fazla tanrısal yapmak istemediler. Yenilmezler’in tamamen insan üyeleri bile muhtemelen kendilerini tutabilecektir:

Demek istediğim, Kaptan Marvel ikili gittiğinde, bu zor, ama Kaptan Amerika -ki muhtemelen en iyi fiziksel dövüşçü olduğunu iddia edeceğim– kozmik silahlarla güçlendiriliyormuş gibi olur, mesela, o bir problem olacak, ama yine, Kaptan Marvel ikili gidiyor, bu zor. Yani bakın, belli ki insanlardan daha güçlüler. Bence Hawkeye ve Black Widow gibi harika kahramanlarımıza bakarsanız sorun olmaz. Fazla tanrısal olmalarını istemedik çünkü daha az ilişkilendirilebilir olma riskini taşıdığınızı düşünüyorum. Ve sanırım Thor bunu oldukça iyi başardı. Ama mutlaka bir sıralama sistemimiz yok. Kendi ceplerini doldurduklarını düşünüyoruz ve diğer karakterlerle ne zaman kesişeceklerini de düşünüyorum… Bunu araştırmak eğlenceli bir şey.

Net bir cevap vermeyen yapımcılar kimin daha güçlü olduğunu söylemedi fakat pek çok kişi Captain Marvel’ın daha güçlü olduğunu savunuyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...