Eternals Başrolü Çeşitlilik Hakkında Konuştu

Eternals yıldızı Gemma Chan, filmin çeşitli kadrosunun endüstri normu haline gelmesini umuyor. Bu Cuma, 5 Kasım, MCU’nun bir sonraki gişe rekorları kıran Eternals’ın çıkışını işaret ediyor. Filmin olayları Avengers: Endgame tarafından Smart Hulk’un ters vuruşunun Dünya nüfusunun yarısını geri döndürmesiyle kuruldu. Bu, Ortaya Çıkış olarak bilinen gizemli bir olayı ateşlemek için gerekli enerjiyi sağladı ve Eternals kötü karşılıkları olan Deviant’ların geri dönmesine izin verdi.

Celestials tarafından yaratılan Eternals, 7000 yıldan fazla bir süredir Dünya’da gizlice yaşayan, ancak derebeyleri tarafından Deviant’lar sürece dahil olmadıkça insan ilişkilerine asla karışmamaları talimatı verilen ölümsüz bir uzaylı ırkıdır. Ani dönüşlerinden sonra, Eternals onları yenmek için bir araya gelmesi gerekir. İtibari süper kahraman ekibi on ana üyeden oluşuyor: Sersi olarak Gemma Chan, Ikaris olarak Richard Madden, Thena olarak Angelina Jolie, Ajak olarak Salma Hayek, Kingo olarak Kumail Nanjiani, Sprite olarak Lia McHugh, Phastos olarak Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff olarak Makkari, Druig rolünde Barry Keoghan ve Gılgamış rolünde Don Lee bulunuyor.

Eternals

Eternals başrolü Gemma Chan kadın başrollere vurgu yaptı

Digital Spy ile yaptığı röportajda Gemma Chan, MCU’nun film çeşitliliğini övmekle kalmadı, bunun bir gün norm haline geleceğine dair umudunu da dile getirdi. Eternals’da Chan, 2019’daki Captain Marvel’daki Minn-Erva rolünü yeniden canlandırmıyor, ancak maddeyi manipüle etme gücüne sahip empatik bir Ebedi (Eternals) olan Sersi’de yepyeni bir karakter oynuyor. Chan, Brie Larson’ın bu filmdeki tarihi oyuncu kadrosundan ve Eternals’ın çeşitli oyuncu kadrosuna geçişin nasıl sadece “doğal hissettiğinden” bahsetti. Chan’ın söyledikleri aşağıda:

Açıkça ilk kadın başrole sahip Brie Larson – üstünden, sadece birkaç yıl geçti, ancak doğal ve zamanının geldiğini hissettiriyor. Umarım bunun gibi çeşitli bir oyuncu kadrosuna sahip olmanın büyük bir anlaşma değil, kurs için eşit olduğu bir noktaya geleceğiz.

Son dönemlerde oyuncu çeşitliliği özellikle Netflix tarzı firmalarda ciddi şekilde arttı. Her türlü inanıştan, cinsel yönelimden ve çeşitli ırklardan insan bulundurulmaya özen gösteriliyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...