En İyi Rolls-Royce Modelleri Hangileri?

Rolls-Royce, 20. yüzyılın başında İngiliz otomotiv lüksü için bir ölçüt olarak kendini kanıtladı. Henry Royce, otomobil satıcısı Charles Rolls ile bağlantı kurmadan önce 1904 10 HP’yi zaten üretmişti ve ikisi, 1906’da altı silindirli Silver Ghost’u piyasaya sürmek için şirketlerini kurdular – yakında “dünyanın en iyi arabası” olarak selamlanacaklar. Peki en iyi Rolls-Royce modelleri neler?

En İyi Rolls-Royce Modelleri

3. Rolls-Royce Phantom VII

1998’de BMW tarafından satın alındıktan sonra Rolls-Royce, 2003’te 6.75 litrelik V12 Phantom VII 4 kapılı sedan ile 12 silindire ateş açtı – BMW mülkiyetinde geliştirilen ilk çift R. Saygıdeğer Phantom VII, Phantom VIII’in ardından 2018’de gelene kadar, 2013’teki Series II güncellemesi de dahil olmak üzere 14 yıl boyunca üretimde kaldı. Phantom VII, çalışma süresinin sonuna doğru, beygir gücü (453), boyut ve fiyat açısından devasa oranlara ulaştı. . Business Insider’a göre 2016 Series II Phantom VII, 417.000 dolardan fazla bir fiyatla başladı ve 19.1 fit uzunluğa sahipti ve daha da uzun bir dingil mesafesi sürümü mevcuttu.

2. Rolls-Royce 2022 Ghost Black Badge

Yaklaşık 400.000 $’lık Ghost stoku yeterli olmadığında, 2022 Black Badge Ghost, “sihirli halı sürüşü” hava süspansiyonunun tuhaf hissine uyması için lazerle oyulmuş yıldızlı gece tavan kaplamasına sahip bir sonraki seviye iç mekana adım atar. Phantom VII, yolcu deneyimine odaklanan lüks bir arabada kırsal kesimde şoförlük yapan toprak sahibi soyluların geçmiş bir dönemini anlatırken, Ghost tamamen sürüş deneyimi ile ilgilidir. Çok ağır 5.500 kiloluk V12 sedan, 563 beygir gücü ve 627 lb-ft tork sayesinde sadece 4.5 saniyede 100 km hıza çıkıyor. Yine de viraj alma ve frenleme, tipik Rolls-Royce’dan daha dengeli bir his veriyor.

1. Phantom Drophead Coupe

2007 Phantom VII’nin bu iki kapılı, dört koltuklu, dönüştürülebilir versiyonu, zarif ahşap, deri ve kromla süslenmiş devasa bir başyapıttır. Phantom Drophead Coupe’nin tek bir biriminin, Motor Trend aracılığıyla tamamlanması için 350 işçi saati gerekir. Örneğin, iç kısım için tek bir ağaçtan elde edilen ve renklerini korumak için yağlanmış düzinelerce açık gözenekli tik ağacı için zahmetli bir çaba harcanır. Paslanmaz çelik metal işçiliği, iki tonlu boya veya ekstra tiftik ve krom gibi diğer zengin seçenekler, 400.000 $ ‘ın üzerindeki fiyata eklenecektir.

Sizin en başarılı bulduğunuz Rolls-Royce modeli hangisi?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...