En İyi İngiliz Dizileri: İzlenme Rekorları Kıran Britanya Yapımları

Dizi ve film sektörlerinde ABD yapımları her zaman daha bilinir ve önde olmuştur. Sinemacılığın merkezi olması, Hollywood gibi bir kaleye sahip olması ve bu çerçevede yetişen ve gelişen oyuncular, yönetmenler ve yazarlar başlıca etkenlerdir. Fakat bu bağlamda hafife alınmaması gereken rakip bir ülke varsa o da İngiltere’dir. Peki en iyi İngiliz dizileri hangileri?

En İyi İngiliz Dizileri Hangileri?

Peaky Blinders

Peaky Blinders’ı bilmeyen yoktur. Dönemin havasını, ortamını ve karakterlerini bu kadar başarılı bir şekilde yansıtması ve kaliteli oyuncu kadrosu ile izleyenlerin favori dizisi haline gelmeyi başarıyor. Bilmeyenler için kısaca konudan bahsetmek gerekirse Peaky Blinders bir bahis çetesi ve liderleri de ortanca kardeş Thomas Shelby. Thomas hırsları olan biri ve bu doğrultuda aileyi 6 sezon boyunca farklı yerlere sürüklüyor.

Sherlock Holmes

19. yüzyıldan bu yana oldukça popüler bir eser Sherlock Holmes; dizi, film, çizgi roman ve daha pek çok alanda uyarlandı. Fakat herhalde hiçbiri 2010 yılında yayın hayatına başlayan dizi kadar geniş izleyici kitlesine ulaşmamıştır. Oriinal seride Holmes normal şartlarda 1800’lü yılların sonunda geçiyor. 2010 yılında yapılan dizide ise Sherlock günümüzde hayat buluyor.

The Crown

Dönem dizilerinden bir tanesi olan The Crown, 2. Elizabeth’in tahta çıkması ile başlıyor. Babası 6. George’u kaybetmesi ve beraberinde girdiği mücadeleleri konu alıyor. Tarihle paralel ilerlemeye çalışan yapım, zaman zaman Netflix’in en iyi dizisi olarak anılıyor ve kimilerine göre bu unvanı hak ediyor.

Bodyguard

Richard Madden’ın başrolünde olduğu ve önemli bir psikolojik/drama olan Bodyguard, izleyicilerin beğenisini toplamıştı. 6 bölümlük bir mini dizi olan yapım, bir bakan ve bakanın koruması arasındaki durumu gözler önüne seriyor.

After Life

Temelde eşini kaybetmiş bir karakter üzerine ilerleyen After Life, durum komedisi diyebiliriz. Ana karakter Tony, oldukça kaba ve ters olabilir ve ortaya bir kara mizah çıkıyor. Gazetici olarak görev aldığı için enterasan kişilerle tanışıyor ve bunlara karşı olan tepkileri izlemeye değer.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...