En İyi Al Pacino Filmleri

Sinema sektörüne damga vuran pek çok başarılı isim bulunuyor. Fakat bugün ele alacağımız kişi gerek karizmatik ve soğuk rolleriyle gerekse de sıcakkanlı ve cesur tiplemeleriyle Al Pacino olacak. En iyi Al Pacino filmleri hangileri?

Al Pacino Başyapıtları

Birbirinden farklı onlarca esere imza atan popüler oyuncunun filmlerini “en iyi” diye kısıtlamak oldukça güç. Yine de ImDb ve pek çok kişi tarafında kabul görmüş şekilde yapımları listeleyeceğiz.

Godfather Serisi

Al Pacino denilince şüphesiz akla gelen ilk yapım Godfather oluyor. 70’li yılları kasıp kavuran ardından da 90’lı yıllarda tekrar dönen seri, sinema tarihini en iyi – hatta belki de en iyi – eseri olarak yorumlanıyor. İtalyan bir organiz suç ailesinin yönetimini ve Michael Corleone’un sürpriz bir şekilde başa geçişini konu alan yapım, Al Pacino oyunculuğu ile taçlanıyor. 1. ve 2. filmde oldukça soğukkanlı ve Machiavellist özellikler barındıran Michael, son filmde daha cana yakın ve sakin biri olarak seyirci karşısına çıkıyor.

Scarface

Bu yapımda ise usta oyuncuyu Godfather’dakinin tam tersi bir role sahip. Tony Montana oldukça girişken ve gözü kara bir suçludur. Biraz şans ve biraz da akıl oyunları ile en tepeye kadar hızla yükseliyor fakat uyum sağlamakta zorluk çekiyor. Sık sık kontrolü kaybeden, öfkeli ve fevri kararlar veren Montana, Al Pacino tarafından çok başarılı bir şekilde canlandırılıyor.

The Devil’s Advocate

Keanu Reeves ile başrolü paylaştığı bu yapımda ise uzun yıllardır avukatlık yapan John Milton’a hayat veriyor. Oldukça gerçekçi bir senaryo ile başlasa da, film daha sonraları doğaüstü ögelere de yer veriyor. Cennet cehennem, iyi kötü, doğru yanlış gibi pek çok zıt konulara değinen film, Al Pacino’nun en farklı yapımlarından bir tanesi diyebiliriz.

Scent of a Woman

Al Pacino’nun belki de rol alırken en çok zorlandığı eser Scent of a Woman olarak yorumlanıyor. Sebebi ise hayat verdiği karakterin görme yetisini tamamen kaybetmiş bir emekli yarbay olması. Usta oyuncuya Oscar kazandıran film, drama alanındaki en iyi yapımlardan bir tanesi diyebiliriz. Zaman zaman güldüren zaman zaman ise göz dolduran bir hikayeye de sahip olduğunu belirtmek lazım.

“En iyi Al Pacino filmleri” yazımızı nasıl buldunuz? Yorumlarınız bizim için değerli.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...