Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almasıyla İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

25 Nisan’da Twitter yönetim kurulu, Musk’ın şirketin toplam kontrolü için hisse başına 54.20 dolar veya 44 milyar dolarlık teklifini kabul etti. 14 Nisan’daki ilk teklifinde belirttiği fiyatla aynıydı. İşlemin tamamlanmasının ardından Twitter özel bir şirket haline gelecek.

Twitter Artık Elon Musk’ın!

Twitter destanı Pazartesi günü açıklanacak bir anlaşma ile tamamlanmak üzere. Bloomberg, Twitter’ın Musk ile müzakerelerin son aşamasında olduğunu bildirdi. The New York Times, şirketin 11 üyesinin Pazartesi sabahına kadar Musk ile müzakere ettiğini söyleyerek, Twitter yönetim kurulunun Musk’ın hafta sonu finanse edilen teklifini değerlendirdiğini bildiriyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre, Twitter’ın Perşembe günü kazançlarını bildirmesi planlanıyor ve bu zamana kadar şirketin Musk’ın teklifini tartması bekleniyor.

4 Nisan 2022’de Elon Musk, Twitter’ın yüzde 9,1’ini satın aldığını açıkladı. Dünyanın en zengin adamının artık tercih ettiği sosyal medya platformunda en büyük hissedar olduğu haberi, hisse senedi fiyatını hızla yükseltti ve piyasaları da alt üst etti. Twitter’ın yönetim kurulu üyeliğini reddettikten sonra Musk, şirketin işlerinde pasif bir oyuncu olmayacağını belirtmek için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvuruyu güncelledi. Hisselerini şirketin sadece yüzde 14,0’ı ile sınırlayacağı dil gitmişti. Geriye dönüp bakıldığında, bu, yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmak için bir miktar hisse satın almaktan daha etkili bir şey deneyebileceğine dair ilk ipucuydu.

Elon Musk’ın Başından Beri Planı Bu Muydu?

Musk’ın şirketin hisselerinin yüzde 9,1’ini satın aldığı haberi çıktıktan sonra, birçok kişi Musk’ın tüm şirketi satın almaya çalışabileceği fikrine değindi, ancak sonunda Twitter’dan istediği her şeyi elde ettiği sonucuna vardı. Sonuç olarak durum böyle olmadı ve dünyanın en zengin ismi olan Elon Musk, dünyanın en büyük sosyal mecrasını 44 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Planlarından da bahsetmeye başlayan Musk, ilk olarak kimlik doğrulama ile geleceğini ve bot hesapların ciddiyetle temizleneceğini açıkladı. Bot hesapların yanında anonim kalan hesaplar da bir noktada Twitter’a veda etmek zorunda kalacak gibi duruyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...