Elon Musk Twitter’ı Alabilmek İçin Tesla’da Güç Kaybetti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan başvurulara göre Elon Musk, Twitter’ı satın almak için parayı ayarlamaya çalışırken bu hafta Tesla’daki yaklaşık 8,4 milyar dolarlık hissesini sattı. Ancak milyarder, “bugünden sonra” daha fazla Tesla hissesi satmayacağını iddia ediyor.

Dosyalamalara göre Musk, hisselerinin büyük kısmını Salı ve Çarşamba günleri sattı ve 4,4 milyon hisseyi devretti. Perşembe günü 5,2 milyon hisse daha sattı ve ardından “Bugünden sonra başka TSLA satışı planlanmadı” tweetini attı. Tesla’nın hisse fiyatı Salı günü yüzde 12 düştü ve o zamandan beri de yükseliş eğilimine girdi. Hisse senedi Cuma günü yaklaşık yüzde 3.9 yükseldi.

Elon Musk, Tesla Hisselerini Düşürdü!

25 Nisan’da Twitter yönetim kurulu, Musk’ın şirketin toplam kontrolü için hisse başına 54.20 dolar veya 44 milyar dolarlık teklifini kabul etti. 14 Nisan’daki ilk teklifinde belirttiği fiyatla aynıydı. İşlemin tamamlanmasının ardından Twitter özel bir şirket haline gelecek. Anlaşma hala hissedar ve düzenleyici onay gerektiriyor.

Anlaşmayı finanse etmek için Musk, Tesla hissesine karşı 12,5 milyar dolarlık kredi de dahil olmak üzere 25.5 milyar dolarlık tamamen taahhüt edilmiş borcu güvence altına alma sözü verdi. Özellikle Musk, nakit yükünü paylaşacağı herhangi bir özkaynak ortağı listelemiyor. Tesla CEO’su şimdiden Twitter’da yaklaşık 2,9 milyar dolar değerinde yüzde 9 hisseye sahip.

Bu durum ışığında bazı kaynaklar Musk’ın Twitter’ından ciddi karlar etmeyi hedeflediğini bile yazıyor. Daha önceleri bu tarz tweetler atarak “para kazanma” ile ilgili fikir belirttiği biliniyor fakat ilerleyen günlerde bu alanda neler planladığını daha yakında göreceğiz gibi duruyor.

Elon Musk 44 Milyar dolara hangi şirketleri satın alabilirdi?

  • Adidas – 41.2 Milyar Dolar
  • Ferrari – 40.3 Milyar Dolar
  • HP – 39.4 Milyar Dolar
  • Xiaomi – 38.7 Milyar Dolar
  • Volvo Group – 33.1 Milyar Dolar

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...