Elon Musk, Twitter’da Dogecoin Kabul Edecek mi?

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz gün milyarder iş adamı Elon Musk, hise başına 52 dolardan 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın aldı ve akabinde pek çok değişiklik yapacağını duyurdu. Bunların arasında bot hesapları temizlemek, anonim herhangi bir hesap bırakmamak ve fikir özgürlüğünü öne çıkarmak gibi pek çok şey bulunuyor. Fakat kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken asıl konu Dogecoin merkezli bir yeniliğin yapılıp yapılmayacağı oldu. Peki bu durum hakkında neler biliyoruz? Elon Musk, Twitter üzerinden Doge leyhine bir şeyler gerçekleştirecek mi? Gelin birlikte bakalım.

Twitter Alımı Sonrası Dogecoin Ne Olacak

Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı alma girişiminden bu yana oldukça fazla yükseliş kaydetti. En son verilere bakarak 35%’e kadar bir yükseliş göze çarptı. Anlık olarak 0.14 dolardan işlem gören Dogecoin, 0.17 dolara kadar yükselmişti.

Bu yükselişin sebebi olarak ise Elon Musk nazarında Twitter’da bazı geliştirmelere yapılacağı düşünülmesi. Twitter şu an Bitcoin ve Ethereum ile bahşiş kabul ediyor, bunun yanında NFT’leri profil fotoğrafı yapabiliyorsunuz. Musk’ın Bitcoin karşıtı tutumu biliniyor, fakat Dogecoin tarafında bir sempati beslediği aşikar. Bu durum sonucunda yatırımcılar ve kullanıcılar bir eklenti; veya en kötü ihtimalle Dogecoin ile bahşiş kabul etme özelliği bekliyor.

Dogecoin Fiyat Hareketleri

DOGE destek seviyesi anlık olarak 10 cent civarında bulunuyor, fiyatın buralara geri çekilmesi ise bir noktada Bitcoin ile bağlantılı. Bitcoin ise 39000 dolar seviyesinden alıcı buluyor. Artı olarak Dogecoin’in direnç seviyesi ise 17 cent civarlarında yer alıyor ve buranın güçlü kırılımı ile beraber uzmanlar ciddi bir yükseliş beklentisi içinde olduklarını dile getirdi. 4 Mayıs’ta gerçekleştirilecek FED toplantısı ile taşlar daha da yerine oturacaktır.

Siz Dogecoin hakkında neler düşünüyorsunuz? Yükseliş yaşanacak mıdır? Yorumlarınız bizler için oldukça kıymetli!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...