Elon Musk, Twitter İçin Önerilerde Bulundu: Dogecoin ve Daha Fazlası

Elon Musk, Twitter için Dogecoin ödeme yöntemli abonelik önerisinde bulundu. Musk, Twitter için başka nasıl değişiklikler önerdi?

Temmuz 2021’de piyasaya sürülen Twitter Blue, şu anda ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabilen, Twitter’ın ilk abonelik hizmetidir. Aylık 2,99 ABD Doları (2,30 £) maliyeti olan hizmet, kullanıcılara tweet’leri gözden geçirmek için 30 saniyelik bir düzenleme işlevi, klasörlere yer işareti koyma yeteneği ve uzun ileti dizilerini yoğunlaştırmak için bir “okuyucu modu” sunuyor.

Ancak şimdi Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Twitter’dan satın aldığı %9,2 hisse açıklamasının ardından yönetim kuruluna seçildiği için yayınlanan öneri ve görüşleri de yakından takip ediyor. Musk, yakında “Twitter’da önemli iyileştirmeler” yapmayı dört gözle beklediğini söyledi. Musk, abonelik fiyatıni düşürmek ve kullanıcıların Dogecoin ve yerel para birimi ile oynamasına izin vermek de dahil olmak üzere çeşitli değişiklikler önerdi.

Elon Musk, Twitter İçin Dogecoin Ödemesi Öneriyor!

Twitter’ın en büyük hissedarı Elon Musk, sosyal medya devinin premium abonelik hizmetinde, fiyatın düşürülmesi ve kullanıcıların Dogecoin kripto para birimi ile ödeme yapmasına izin verilmesi de dahil olmak üzere bir dizi değişiklik önerdi.

Kullanıcılara ayrıca mavi doğrulama işaretine benzer bir onay işareti verilmesi gerektiğini söyledi. Ancak bu, kamuya mal olmuş kişilerin ve resmi hesapların doğrulanmasından farklı olacak.

Musk, kişisel Twitter hesabı üzerinden “Fiyat muhtemelen ayda 2 dolardan az olmalı, ancak 12 ay önceden ödenmiş, hesap 60 gün boyunca onay işareti almamalı (kredi kartı ters ibrazlarına dikkat edin) ve hesap, dolandırıcılık/spam için kullanılıyorsa geri ödeme yapılmadan askıya alınmalı. Ve reklam yok. Twitter hayatta kalmak için reklam parasına bağımlıysa, şirketlerin politika dikte etme gücü büyük ölçüde artar.” şeklinde önerilerde bulundu.

Belki Dogecoin ile ödeme yöntemi olur?” ifadelerini de kullanarak memecoin Dogecoin’e atıfta bulunarak tweet attı.

Elon Musk’tan Sonra Twitter Nasıl Bir Yer Olacak?

Reuters’e konuşan birkaç çalışan, Musk’ın ılımlılık konusundaki görüşlerinin Twitter’ı sağlıklı bir söylem yeri yapmak için yıllarca süren çabaları zayıflatabileceğini ve trolleme ve çete saldırılarının gelişmesine izin verebileceğini söyledi. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, transseksüel konulardaki duruşu ve zor bir lider olarak itibarı hakkındaki endişeleri dile getirdiler.

Yaklaşık 3 milyar dolar değerindeki hissesini açıkladıktan sonra, Musk’a şirketin yönetim kurulunda bir koltuk teklif edildi.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...